Ana Sayfa / Şirketler / Zorlu’daki mağazamla Cizre’deki arasında fark yok
Zorlu-holding

Zorlu’daki mağazamla Cizre’deki arasında fark yok

Vestel Ticaret AŞ Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdürü Ergün Güler, “Benim İstinyePark ya da Zorlu Center mağazam ile emin olun Diyarbakır, Cizre mağazam arasında hiçbir fark yok” dedi.

“Perakende Güneşi Ödülleri 2015″te ödül alan isimler, Soysal Kurucusu Suat Soysal ile ATÜ Duty Free CMO’su Kemal Ömerci’nin ev sahipliğinde düzenlenen toplantıda, gazetecilerle bir araya geldi.

“En Başarılı Sosyal Medya Kullanımı Ödülü”ne layık görülen Vestel Ticaret AŞ Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdürü Ergün Güler, toplantıda yaptığı konuşmada, aldıkları ödülün kendileri için önemine değinerek, şunları söyledi:

“Bu ödül bizim için gittiğimiz yönün doğruluğunu göstermek adına önemli. Yıllarca finansta çalıştım, geldiğimde piyasayı gezdim. Diyarbakır, Van, Trabzon, Şırnak gibi illere yaptığım ziyaretlerde gördüm ki bizim sektör aslında toptancı. Bizim mağazalarımıza ya da rakiplerin mağazalarına bakıyorsunuz, tabelayı indirince hangi mağazanın hangi markaya ait olduğunun bilinmesi zor. Halbuki perakendenin içinde yıllarca olan mağazalarda tabela olmasa bile onun ne mağazası olduğunu söyleyebilirsiniz.

Her mecrada Vestel markasına yatırım yapıyoruz ama işin satış kısmında her şey Allah’a emanet. Bunu merkezden yönlendirmemiz gerektiğini, iş ortaklarımıza, bayilerimize perakende bakış açısını getirmemiz gerektiğini düşündük.”

Güler, son 3 yıldaki en büyük hedeflerini ve devinimlerini perakendede mükemmellik alanında yaptıklarını, doğru yönde gittiklerini ve perakende alanında yatırımlarına devam ettiklerini belirtti.

Kurdukları “Perakende Akademisi” ile ilgili de bilgi veren Güler, “Türkiye Vestelleniyor” yaklaşımını her yere yaydıklarını aktardı.

Güler, “Benim İstinyePark ya da Zorlu Center mağazam ile emin olun Diyarbakır, Cizre mağazam arasında hiçbir fark yok. Bunların hepsini akademimiz ile yaptık” dedi.

Anadolu’yu gezdiği sırada yaşadığı ilginç bir olayı da gazetecilerle paylaşan Güler, Şırnak ve Cizre’de sadece statik dolap satılıyor olmasının ilgisini çektiğini anlattı.

Güler, “Niye başka dolabın satılmadığına baktığımızda karşımıza şu çıktı; meğer o tarafta meşhur olan sarımsaklı peynir, dolayısıyla no-frost buzdolabı içeride havayı dolaştırdığı için satılmıyormuş. Koku diğer sebzelere bulaştığı için… Sonra her bir katta havalandırması bağımsız çalışan 4 kapılı bir dolabımız var, onu anlattık onlara, bilmiyorlarmış.

Buradan anladık ki ürün eğitimini eksik vermişiz. Şimdi biz Şırnak’ta ya statik dolap satıyoruz ya da yaklaşık 5 bin liralık en pahalı dolabı satıyoruz. Bu dolabı en fazla sattığımız yer de orası. Cepheye çıktığınız zaman ihtiyacı görüyorsunuz.”

Toplantı kapsamında, “Yaşam Boyu Başarı Ödülü”nü alan Orka Holding Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Orakçıoğlu, 
”Genç Liderler Ödülü”nü alan Çilek Mobilya Yönetim Kurulu Üyesi Talha Çilek, “Perakendeye Katkı Ödülü”nü alan Mudo Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Taviloğlu ile “ATÜ Özel Ödülü”nün sahibi Vakko Üst Yöneticisi Jaklin Güner, “En Başarılı İnsan Kaynakları Uygulaması Ödülü”nü alan LCWaikiki Eğitim Müdürü Nilüfer Bozkurt da sektörel deneyimlerini paylaştı.

Genel olarak 2016 yılından umutlu olduklarını dile getiren sektör temsilcileri, 2016 büyüme hedeflerini aktardı. Bu kapsamda Talha Çiçek yurt dışı dahil 2016 yılında yüzde 20-25, Ömer Taviloğlu yüzde 15 civarı ve Jaklin Güner de yüzde 25 civarı büyüme hedeflediklerini söyledi.

Sektör temsilcileri, asgari ücrete yapılan değişiklik, Suriyeli sığınmacılara çalışma izni verilmesi ve İran pazarına ilişkin de değerlendirmelerde bulundu. Talha Çiçek, 2016 yılında rotalarını Çin ve Kuzey Amerika’ya çevirdiklerini belirterek, bu bölgelere özel ürün geliştirme çalışmalarından bahsetti.

Toplantıya katılan yöneticiler, asgari ücret konusunda gerekli hazırlıkları yaptıklarını ve çalışmanın arkasında olduklarını vurguladı.

Ömer Taviloğlu da Suriyeli sığınmacılara çalışma izni verilmesine ilişkin, “Bu konuda öncelikle mevzuatı beklemek gerek. Ama çalışma izni olan herkes bizim için çalışan kategorisinde yer alır” dedi.

 

Ekonomi Servisi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir