Ana Sayfa / Politika / Yıldırım: Türkiye üreterek büyüyecek

Yıldırım: Türkiye üreterek büyüyecek

AK Parti Genel Başkanı Yıldırım, Türkiye’nin üreterek büyüyen bir ekonomi yapısına sahip olacağını belirterek, ‘Yatırımcının önüne turkuaz halı sereceğiz’ dedi.

Başbakan Binali Yıldırım, partisinin ilk grup toplantısında konuştu.

‘Ekonomi demek banka demek değil, ekonomi demek para demek değil, ekonomi demek üretmek demek..’ diyen Yıldırım, “Gençlerimize kadınlarımıza iş bulmak demek. Yeni dönemin mali disiplinine asla taviz vermeden, yatırımlarının artırılması için, Türkiye’nin her bölgesine yatırım yapılması için üretimi istihdamı tüm gücümüzle teşvik edeceğiz, destekleyeceğiz. Yatırımcının önüne turkuaz halı sereceğiz” dedi.

‘Gelir dağılımını iyileştireceğiz’

“İş-aş oluşturmayan, ürettiğini satamayan; pastasını, ekmeğini büyütemez” şeklinde konuşan Binali Yıldırım, “Bunu yaparken, elde edilen bütün katma değerler, bütün refah, vatandaşlarımızın bütün kesimleri arasında, mümkün olduğunca adil paylaşılacak. Emeklimize, çalışanımıza, iş alemimize, kamu çalışanlarına, çiftçimize, köylümüze, engellimize her türlü hakları, her türlü imkanı, eldeki bütçe orantısıyla, gelir dağılımını daha da iyileştirerek yapmaya devam edeceğiz. Birinci ve vazgeçilmez önceliğimiz, üreterek büyüyen bir ekonomi olacak” diye konuştu.

‘Düşman sayısını azaltacağız’

Bölgede yaşanan karışıklıklara da değinen Yıldırım, “Coğrafyamızda yaşanan karışıklıklar tabiatıyla Türkiye’nin bölgedeki konumunu ve önemini daha da artırıyor. Bunun bilincindeyiz. Bu bilinçle ne yapacağız; yapacağımız çok basit, dostlarımızın sayısını artıracağız, düşmanlarımızın sayısını azaltacağız.” ifadesini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir