Ana Sayfa / Politika / Yıldırım: Kooperatif ortaklarının borçları yapılandırılacak
binali-yildirim

Yıldırım: Kooperatif ortaklarının borçları yapılandırılacak

Başbakan Yıldırım, tarım sektöründe faaliyet gösteren 1268 kooperatifin 640 milyon lira tutarındaki borçlarının 5 yıl vadelendirileceğini açıkladı.

Başbakan ve AK Parti Genel Başkanı Binali Yıldırım, AK Parti grup toplantısına katıldı.

Yıldırım burada yaptığı konuşmada, “Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımız çiftçilerimiz için önemli bir karar aldı. Kredi ödemelerinde zorluk çeken kooperatif ortaklarının gecikmiş kredi borçlarını yeniden yapılandırıyoruz. Böylece 1268 kooperatifin 33 bin 427 ortağının 640 milyon değerindeki borcunu 5 yıl vadeye yayıyoruz, yeniden ödeme planı yapıyoruz” açıklamasını yaptı.

Yıldırım’ın konuşmasından satır başları;

– Yenikapı’da dünyaya “Milletimiz birdir” mesajı verdik.

– 7 Ağustos’ta darbeler devrini açmamak üzere kapattık

– O terörist başı Türkiye’ye gelecek, hesap verecek. Türkiye’yi bombalatan, Meclis’i bombalatan, Türkiye’nin silahını Türk insanına doğrultan o adam hak ettiği cezayı mutlaka alacak. Şehit ve gazilerimizin kanlarının hesabını soracağız. O din bezirganından, hayasız yalancıdan, eli kanlı katilden mutlaka hesap sorulacak.

– Dolar nihayet 3 liranın altına düştü, borsa yükselmeye devgam ediyor, yatırımlar hız kesmiyor, inşaat sektörünü de geliştirmek için gerekli tedbirleri alıyoruz.

– Büyük yatırımlar artık kaynak sıkıntısı yüzünden gecikmeyecek, kalkınma yönündeki hedefler birer birer gerçekleşecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir