Ana Sayfa / Şirketler / Yeditepe Üniversitesi ve FPD’den finansal planlama eğitimi
Yeditepe-universitesi

Yeditepe Üniversitesi ve FPD’den finansal planlama eğitimi

Yeditepe Üniversitesi ve Finansal Planlama Derneği (FPD), Türkiye’deki ilk finansal planlama eğitimini hayata geçirecek.

Yeditepe Üniversitesi açıklamasına göre, Türkiye’de Sertifikalı Finansal Planlama Uzmanı (Certified Financial Planner -CFP) unvanını vermeye yetkili tek kurum olarak faaliyet gösteren FPD ile Yeditepe Üniversitesi Yönetim Uygulama ve Araştırma Merkezi (YUVAM) arasında CFP lisansı eğitimi verilmesine yönelik protokol imzalanacak. İmza töreni, 26 Ocak tarihinde Yeditepe Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek.

Yeditepe Üniversitesi YUVAM tarafından uluslararası standartlar çerçevesinde hazırlanan Finansal Planlama eğitim programı, varlık yönetimi, yatırım analizi, sigorta, hukuk, borç yönetimi ve bütünleştirici finansal planlama konularını içeren 15 ana başlıktan oluşuyor. Eğitim programı, uzman profesyonellerden ve akademisyenlerden oluşan deneyimli eğitmen kadrosu tarafından verilecek.

FPD tarafından yayınlanan etik kurallara uymayı taahhüt eden, en az 3 yıl finansal kurumlarda çalışmış olan, FPD tarafından onaylanmış eğitim programlarına katılan ve yapılacak sınavda başarılı olan adaylar, Sertifikalı Finansal Planlama Uzmanı unvanını kullanmaya hak kazanacak.

 

Ekonomi Servisi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir