Ana Sayfa / Şirketler / Vodafone, 15 günde 4,6 milyon 4,5G abonesine ulaştı

Vodafone, 15 günde 4,6 milyon 4,5G abonesine ulaştı

Vodafone, 1 Nisan’daki lansmandan sonra ilk 15 günde toplam 4,6 milyon 4,5G abonesine ulaştı.

Vodafone açıklamasına göre, 4,5G teknolojisini Türkiye’de her yerde ve herkese ulaştırmayı hedefleyen Vodafone’un 4,5G abone sayısı lansmandan sonraki ilk 15 günde 4,6 milyona ulaştı. Bu abonelerin 3,1 milyonu 4,5G’yi aktif olarak deneyimledi. Bu kullanıcıların da yüzde 50’sinin İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa illerinde yoğunlaştığı görüldü.

Vodafone’un yaptığı ölçümlere göre, lansmandan sonraki ilk 15 günde toplam veri trafiğinin yüzde 25’i Vodafone SüperNet 4,5G şebekesi üzerinde gerçekleşti.

Vodafone aboneleri, internette geçirdikleri sürenin yüzde 81’inde 4,5G bağlantısını kullanırken, yaklaşık 50 bin abone de Vodafone VoLTE (Voice over LTE) teknolojisinden yararlandı. Böylece, akıllı telefonu VoLTE teknolojisini destekleyen Vodafone aboneleri aynı anda data ve ses kullanımı yapabildi.

-“4,5G’yi Türkiye’deki en geniş kapsamayla 81 ilde sunmaya başladık”

Açıklamada görüşlerine yer verilen Vodafone Türkiye Üst Yöneticisi (CEO) Gökhan Öğüt, 4,5G teknolojisinin herkes için erişilebilir olması hedefiyle çalışmalarını sürdürdüklerini dile getirdi. Öğüt, şunları kaydetti:

“Vodafone Türkiye olarak, çok hummalı bir dönemin ardından 1 Nisan itibarıyla başarılı bir şekilde 4,5G’ye geçmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. 4,5G lansmanını Türkiye’nin dijital dönüşüm yolculuğunda önemli bir kavşak olarak görüyoruz. Vodafone olarak, bir an önce Türkiye’deki her bireyin, her kurumun ve her nesnenin çok yüksek hızlarda internete bağlanabilmesini istiyoruz. Bu nedenle, stratejimizi 4BucakG olarak belirledik ve tam 7 bin farklı çekim noktasında 4,5G hizmetini Türkiye’deki en geniş kapsamayla 81 ilin tamamında vermeye başladık.

Ayrıca, 2009’dan beri dağıttığımız 4,5G uyumlu SIM kartlarımızla, sürekli artırdığımız 4,5G uyumlu akıllı cihaz penetrasyonumuzla ve son olarak 4BucakG Ücretsiz Deneme kampanyamızla abonelerimizin 4,5G ile tanışmasını kolaylaştırıyoruz. Bu çalışmalarımız sonucunda, lansmandan sonraki ilk 15 günde toplam 4,6 milyon 4,5G abonesine ulaştık. Türkiye’nin en geniş kapsama alanında 4,5G hizmeti sunan operatör olduğumuz, bağımsız bir kuruluş tarafından test edilip onaylandı. Vodafone olarak, abonelerimize dünyanın en hızlı mobil teknolojisi olan 4,5G’yi sunmaya devam edeceğiz.”

-“4BucakG Ücretsiz Deneme” kampanyası

Vodafone, abonelerini Vodafone SüperNet 4,5G’nin sunduğu yeniliklerle tanıştırmak amacıyla “4BucakG Ücretsiz Deneme” kampanyası düzenliyor. Bu kapsamda, 4,5G uyumlu SIM kart ve akıllı telefona sahip Vodafone aboneleri, mayıs sonuna kadar geçerli olacak kampanyadan SMS göndererek yararlanabiliyor.

Böylece, kendi tarifelerine hiçbir ek ödeme yapmadan 4,5G teknolojisini ücretsiz deneyimleyebilen Vodafone’lular, mayıs sonunda kendilerine en uygun tarifeye geçip 4,5G deneyimini sürdürebiliyor.

 

AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir