Ana Sayfa / Şirketler / VakıfBank’tan çiftçiye TarımKart

VakıfBank’tan çiftçiye TarımKart

VakıfBank, çiftçilere özel TarımKart’ı müşterilerinin hizmetine sundu.

VakıfBank açıklamasına göre, TarımKart, mazot, yem, gübre, zirai ilaç, fide, tohum, veterinerlik hizmeti gibi üreticiye girdi sağlayan her türlü bayi, ziraat odası, üretici birliklerinin yanı sıra sulama birlikleri gibi VakıfBank ile anlaşmalı üye işyerlerinde uygun şartlarda alışveriş imkanı sağlıyor.

TarımPos kullanan bayilerde ise üreticiler, 12 aya kadar taksitli satış ve esnek taksit uygulaması ile belirlenen bir tarihe yönelik vadeli satıştan yararlanabiliyor.

TarımKart’tan, bitkisel üretimden süt ve besi hayvancılığına, arıcılıktan kümes hayvancılığına kadar geniş bir yelpazedeki tarım ve hayvancılık faaliyetlerini yürüten üreticiler de yararlanabiliyor.

Kart sahipleri tüm banka ATM’lerinden nakit çekim yapabildikleri gibi, borç ödemelerini gelir dönemlerine göre belirleyebiliyor. Dilerse borcunu erken ödeyebilen üreticiler, asgari ödeme tutarını yatırdığı takdirde, kalan borcu bir sonraki yıla bırakma imkanına da sahip oluyor.

-Fatura ve primler de hasat zamanına erteleniyor

Hasat dönemi odaklı gelir döngüleri nedeniyle aylık fatura ve prim ödemelerinde sıkıntı yaşayan üreticiler, VakıfBank’ın sunduğu yılda bir ödeme imkanı ile SGK, BAĞKUR, elektrik, telefon, su gibi ödemelerini hasat zamanında yapabiliyor.

Üreticiler, bunun için prim ve fatura ödemelerini, TarımKart’larına verdikleri düzenli ödeme talimatıyla gerçekleştirebiliyor.

Teknolojinin avantajlarından yararlanmak isteyen VakıfBank TarımKart sahipleri, telefonlarında bulunan VakıfBank mobil uygulaması ile başka hesaplarına para transferi yapabiliyor ve borcunu ödeyebiliyor. Aile bireyleri veya çalışanlar için çıkarılabilen ek kart sayesinde üreticiler, işlerinin başından ayrılmadan, üçüncü kişiler aracılığıyla da bankacılık işlemlerini gerçekleştirebiliyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen VakıfBank Genel Müdür Yardımcısı Lütfü Çelebi, tarım sektörünün Türkiye’nin geleceği açısından stratejik öneme sahip olduğunu vurguladı.

Sektörün ihtiyaçlarına çözüm bulmak için durmadan çalıştıklarını dile getiren Çelebi, “Köy köy gezip fuarlarda stant açarak üreticiler ile buluşuyoruz. Üreticinin hayatını kolaylaştıracak ürünler geliştiriyor, devletçe sağlanan hibeler ve destekler konusunda üreticileri bilgilendirerek mevcut imkanlardan yararlanmalarını sağlıyoruz. VakıfBank TarımKart ile hasat vadeli yılda bir ödeme imkanının yanı sıra borç öteleme imkanı ile üreticinin hayatını kolaylaştırıyoruz. TarımKart’ın çiftçilerimize bereket getirmesini diliyoruz” ifadelerini kullandı.

Üreticiler, TarımKart’a VakıfBank şubeleri, cep telefonu, ATM, çağrı merkezi, mobil bankacılık ya da internet bankacılığı aracılığıyla başvurabiliyor.

TarımKart sahibi olmak için TARIM yazıp bir boşluk bırakarak TC kimlik numarasını SMS ile 5724’e göndermek yeterli oluyor.

 

Ekonomi Servisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir