Ana Sayfa / Şirketler / Vakıf Emeklilik Sigortacılık Laboratuvarı açıldı
Vakif-Emeklilik

Vakıf Emeklilik Sigortacılık Laboratuvarı açıldı

Vakıf Emeklilik’in desteğiyle Göztepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde kurulan Sigortacılık Laboratuvarının açılışı yapıldı.

Okul Sanayi İş birliği Projesi kapsamında Kadıköy’deki Göztepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde kurulan Vakıf Emeklilik Sigortacılık Laboratuvarının açılışı, Vakıf Emeklilik Genel Müdür Vekili Özgür Obalı, Vakıf Emeklilik Genel Müdür Yardımcısı Atilla Benli, İstanbul İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Serkan Gür, Kadıköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, Okul Müdürü Yaprak Erdoğan ile öğretmen ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirildi.

Vakıf Emeklilik’in desteğiyle hayata geçirilen laboratuvarda, sektör uzmanları tarafından sigorta bölümünde okuyan öğrencilere gerekli mesleki bilgiler verilecek.

-“Nitelikli personele ihtiyacımız var”

Açılışta bir konuşma yapan Vakıf Emeklilik Genel Müdür Vekili Özgür Obalı, sigorta sektörünün çok hızlı büyüyen bir sektör olduğuna işaret ederek, bu doğrultuda iyi yetişmiş iş gücüne sürekli gereksinim duyduklarını dile getirdi. Obalı, şunları kaydetti:

“2007 yılında sigortacılık yasasının hayata geçmesinden sonra gerçekten çok hızlı bir devinim yaşıyoruz ve bu çerçevede de önemli bir istihdam ihtiyacı doğuyor. Bizim nitelikli personele her daim ihtiyacımız var. Bu yönde iş birliklerine daha önce başlamıştık. Bu aslında bizim için bir yol haritası. Daha önce İŞKUR ile yaptığımız bir istihdam projemiz vardı. Bu proje bizim için ikinci adım olacak.

Laboratuvar sürecini ilk bize getirdiklerinde gerçekten çok heyecanlandık. Bizim için olayın vakıf isminden gelen manevi yönü var. Vakıf kültürü zaten bir şeyi yap ve yaşat mantığına dayanıyor. Dolayısıyla biz vakıf kültüründen aldığımız mirasla bu projeye baktık. Biz bu projeye sadece fiziki bir yapı olarak bakmıyoruz. Önemli olan buradaki süreci yaşatabilmek. İleride buradaki derslere paralel olarak ekibimizden veya şirketimizdeki yöneticilerden öğrencilerimize bir takım katkıları ders veya seminer anlamında sağlıyor olacağız. Şirketimizde bu arkadaşları stajyerlik çerçevesinde istihdam ediyor olacağız. İleride de umarım temel kadrolara alıyor olacağız.”

Obalı’ya, Kadıköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi tarafından plaket ve çiçek takdim edildi.

İstanbul İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Serkan Gür de Vakıf Emeklilik’in katkısının kendileri için çok değerli olduğunu vurguladı.

Vakıf Emeklilik ile Avrupa yakasında ikinci laboratuvarı kurma noktasında ilerleyeceklerini kaydeden Gür, “İş birliği projemiz kapsamında bugüne kadar 32. protokolümüzü imzaladık. 32 şirketi 32 ayrı okula soktuk ve onların da açılışlarını birer birer yapmak üzereyiz. Böylelikle hedefimiz, mesleki ve teknik eğitim bölümü olarak İstanbul’daki bütün meslek liselerini sektörle ilişkilendirerek sektörün istediği nitelikli insan gücünü buradan çıkartmak olacak” ifadelerini kullandı.

 

 

Ekonomi Servisi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir