Ana Sayfa / Politika / Üstün:Türkiye’yi şikayet ediyorlar, bu ihanettir
Ayhan-Sefer-ustun

Üstün:Türkiye’yi şikayet ediyorlar, bu ihanettir

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün, “Nerede Türkiye ile uğraşan birileri varsa bazı arkadaşlarımız son 2-3 yıldan beri bunları tekrarlıyorlar. Gidiyorlar, buralarda Türkiye’nin adeta rakipleriyle kol kola, diz dize, göz göze birtakım toplantılar ve görüşmeler yapıyorlar. Hep Türkiye’yi muhbirliyorlar, Türkiye’nin bir açığını yakalamaya çalışıyorlar ve gidip oralarda Türkiye’yi şikayet ediyorlar. Bu bir ihanettir ama milletimiz, bunları not eder, bir kenarı yazar” dedi.

Üstün, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye’de şu anda 2,5 milyondan fazla sığınmacı olduğunu ve bu sığınmacılara hükümet, millet ve sivil toplum örgütlerinin sahip çıktığını belirtti.

Sadece Bayırbucak Türkmenlerine değil, Türkiye’ye güvenerek gelen herkese kapılarının açık olacağını ifade eden Üstün, “Kilis’in nüfusu 90 bin, barındırdığı misafir sayısı 120 bin. Kendi nüfusunun 1,5 katına yakın göçmeni misafir ediyorlar ve bu zamana kadar en ufak bir olay olmamış. Nobel Barış Ödülü verilecekse, buyurun Kilisliler orada. Bundan güzel bir barış göstergesi olabilir mi? Bundan güzel sevgi, dostluk ve kardeşlik gösterisi olabilir mi” diye konuştu.

Üstün, Türk milletinin çok büyük bir millet olduğunu, bu milletin hizmetkarı olmaya geldiklerini kaydetti.

– “Milletimiz, bunları not eder”

Tarih boyunca Türk milletine hizmet edenlerin hiçbir zaman unutulmadığını anlatan Üstün, şunları söyledi:

“Bu millete ihanet edenler de olmuştur. Maalesef bu manzaralar ihanet manzaraları. Nerede Türkiye ile uğraşan birileri varsa, bazı arkadaşlarımız son 2-3 yıldan beri bunları tekrarlıyorlar. Gidiyorlar, buralarda Türkiye’nin adeta rakipleriyle kol kola, diz dize, göz göze birtakım toplantılar ve görüşmeler yapıyorlar. Hep Türkiye’yi muhbirliyorlar, Türkiye’nin bir açığını yakalamaya çalışıyorlar ve gidip oralarda Türkiye’yi şikayet ediyorlar. Bu bir ihanettir ama milletimiz, bunları not eder, bir kenarı yazar.”

İnsanların Türkiye’ye hizmet etmesini arzu ettiklerini vurgulayan Üstün, “Ama Türkiye Cumhuriyeti’ni kurduğunu iddia eden partiden, Cumhuriyet Halk Partisi’nden böyle milletvekillerinin yer bulabilmesi gerçekten bizim içimizi acıtıyor”  dedi.

Üstün,  şu değerlendirmelerde bulundu:

“Atatürk mezarından kalkmış olsaydı bunların hepsini kovalardı. ‘Bizim partimizde niye böyle insanlar var?’ diye genel başkanından, genel başkan yardımcısına kadar bütün sorumlulara bunun hesabını sorardı. Bu gerçekten kabul edilecek bir durum değil. Onun için CHP’nin halktan uzaklaştığını hep söylüyorduk. Marjinalleştiğini söylüyorduk. Marjinallikte CHP tavan yaptı. Diğerleri de ‘Biz Türkiyeleşeçeğiz’ diye yola çıktı ama Türkiye’ye ihanet etmekte birbirleriyle yarış yapıyorlar. Bu yol, yol değil. Nasıl terör ve şiddet yol değilse, ihanet de bir yol değil ve bunu not eden milletimiz sabırlıdır ve uygun zamanda da bunun hesabını sorar diye düşünüyorum.”

 

Ekonomi Servisi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir