Ana Sayfa / Şirketler / Türk Telekom’dan öğrencilere deprem eğitimi
Turk-Telekom

Türk Telekom’dan öğrencilere deprem eğitimi

Türk Telekom Arama Kurtarma Ekibi, öğrencilere deprem eğitimi verdi.

Şirket açıklamasına göre, Türk Telekom Grubu çalışanlarından oluşan gönüllü Türk Telekom Arama Kurtarma Ekibi (TTAKE), sundukları hizmetlerin yanı sıra bilgi ve tecrübelerini, düzenledikleri seminerlerle ilköğretim öğrencilerine aktarıyor ve erken yaşta afetle mücadele farkındalığını geliştirmeye yardımcı oluyor. Türk Telekom Grubunun, Türkiye’nin dört bir yanına dağılan ekibi, deprem konusunda bilincin artmasına da katkı sağlıyor.

TTAKE gönüllüleri, Afyon, Amasya, Konya ve Yozgat’taki 6 Türk Telekom ortaöğretim okulunda  depremden korunma eğitimi verdi. Türkiye’nin deprem kuşağı üzerinde olması nedeniyle önem taşıyan seminerler kapsamında, yaklaşık bin 200 öğrenciye deprem öncesinde, deprem sırasında ve deprem sonrasında yapılması gerekenler anlatıldı.

-TTAKE

Merkezi, Ankara’daki Türk Telekom Genel Müdürlüğü’nde bulunan TTAKE, yalnızca Türk Telekom Grubu çalışanlarının yer aldığı ve gönüllülük esasına dayalı bir yapılanma olarak 2010 yılında kuruldu. TTAKE, başta deprem kuşağı üzerinde yer alan Türkiye olmak üzere dünyanın farklı bölgelerinde meydana gelebilecek doğal afet ve kaza gibi arama kurtarma hizmetleri gerektiren her noktada destek vermeyi amaçlıyor.

Ekip, AFAD ile koordineli bir şekilde, bir afet durumunda kullanılacak teçhizatla birlikte olay yerine ulaşarak, bölgedeki arama ve kurtarma çalışmalarına destek veriyor. TTAKE’nin, 30’u merkezde olmak üzere Türkiye genelinde 11 bölgede oluşturduğu destek ekipleriyle birlikte toplam 150 üyesi bulunuyor. Söz konusu bölgelerdeki destek ekipleri, bulundukları bölgenin coğrafyasına ve karakteristik özelliklerine uygun eğitim alarak, bu alanlarda uzmanlaşıyor.

TTAKE tarafından verilen eğitimler, gelecek dönemde Türkiye’nin diğer illerindeki Türk Telekom okullarında devam edecek.

 

Ekonomi Servisi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir