Ana Sayfa / Gündem / Türk şirketleri, tedarikçisini ücretsiz hizmetle bulacak
serbest-ticaret-anlasma

Türk şirketleri, tedarikçisini ücretsiz hizmetle bulacak

Birleşik Krallık hükümeti, Türk şirketlerinin büyümesine ülkenin birinci sınıf tedarik zinciri ile destek olacak.

Birleşik Krallık Ticaret ve Yatırım Ajansı açıklamasına göre Birleşik Krallık şirketleri, yıllık yüzde 95 artış oranıyla son 2 yılda uluslararası arenada 80 binden fazla iş fırsatına yanıt verdi. Bu durum, Birleşik Krallık’ın, dünyanın önde gelen iş merkezlerinden biri olduğu gösteriyor.

Birleşik Krallık hükümetinin ücretsiz sunacağı eşleştirme hizmeti sayesinde Türk şirketleri, İngiliz tedarikçi ağına ulaşım sağlayarak birinci sınıf ürün ve hizmetlerden faydalanma fırsatı yakalayacak. Hizmetten faydalanmak için www.events.ukti.gov.uk/business-is-great-2016 adresinden kayıt yaptıran şirketler, ihtiyaç duydukları ürün ve hizmetleri belirtecek ve hükümet bu talepleri Birleşik Krallık şirketleri ile eşleştirecek.

1 Nisan’a kadar kayıt yaptıran Türk şirketleri, Birleşik Krallık şirketlerini iletişim ağlarına katmanın yanı sıra Liverpool’da gerçekleştirilecek Uluslararası İş Festivali 2016’ya ticaret heyeti kapsamında katılma fırsatı bulacak.

Açıklamada görüşlerine yer verilen İngiltere’nin Ankara Büyükelçisi Richard Moore, “Birleşik Krallık hükümetinin sunduğu bu hizmet, Türk şirketlerinin işletmelerini geliştirmesine hali hazırda yardımcı oluyor. Önümüzdeki yıllarda çok daha fazla şirkete destek olmayı hedefliyoruz. Birleşik Krallık, sağlık hizmetleri, teknoloji ve yaratıcı sektörlerdeki engin tecrübesini paylaşmaya ve iş yapmaya her zaman açık. Şirketler, işletmelerinin ihtiyacı ne olursa olsun bu öncü hizmete başvurabilirler. Birleşik Krallık tüm çağrılarınıza yanıt verecektir.”

 

Ekonomi Servisi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir