Ana Sayfa / Sivil Toplum / TSE’den KKTC’deki bakanlığa 2 belge

TSE’den KKTC’deki bakanlığa 2 belge

KKTC Ekonomi, Sanayi ve Ticaret Bakanlığına Türk Standardları Enstitüsü (TSE) tarafından “TS EN ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi” ve “TS 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi Belgesi” verildi. 

KKTC Ekonomi, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Müsteşarı Emin Bilgen, TSE’den belge alınması dolayısıyla düzenlenen törende, KKTC’de hizmet kalitesinin arttırılması konusunda diğer kuruluşlara örnek olmak istediklerini söyledi.

Standardizasyonun bir ülkenin gelişmesini ve ilerlemesini sağlayan, ekonominin en önemli unsurlarından birisi olduğunu vurgulayan Bilgen, “Globalleşen dünyamızda standartlar ülkeler arasındaki ilişkileri ve ticareti geliştiren ve kolaylaştıran önemli bir faktördür” diye konuştu.

“KKTC olarak biz de bu gelişime ayak uydurmak için ülkemizde standartların yaygınlaştırılmasını sağlamak durumundayız” diyen Bilgen, bakanlık olarak vatandaşlara daha iyi hizmet sunmak ve kamudaki hizmet kalitesini artırmak amacıyla “Kalite Yönetim Sistemi’ni ve “Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi’ni’ uygulamaya başladıklarını dile getirdi.

TSE KKTC Temsilcisi Kemal Kızıltan ise TSE’nin verdiği belgelerin uluslararası akreditasyona sahip olduğuna işaret ederek, “TSE belgeleri uluslararası akreditasyona sahip olduğu gibi, Enstitümüzün dünyanın en büyük belgelendirme ağı IQNet üyeliği sayesinde 36 ülkede de tanınmaktadır” dedi.

Bu belgelerle KKTC Ekonomi, Sanayi ve Ticaret Bakanlığının verdiği hizmetlerin kalitesinin tescillendiğine işaret eden Kızıltan, diğer bakanlıklara da bu konuda her türlü desteği TSE KKTC Temsilciliği olarak vermeye hazır olduklarını vurguladı.

Konuşmaların ardından TSE KKTC Temsilcisi Kızıltan, belgeleri ve TSE bayrağını, Müsteşar Bilgen’e takdim etti.

 

Ekonomi Servisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir