Ana Sayfa / Şirketler / Toyota: Korna Çalma Huzurumu Çalma
Toyota-2

Toyota: Korna Çalma Huzurumu Çalma

Toyota tarafından başlatılan ve kamuoyundan büyük destek gören “Korna Çalma Huzurumu Çalma” sosyal sorumluluk projesi kapsamında, Yükseköğretime Geçiş Sınavı’nın (YGS) yapılacağı 13 Mart tarihinde sürücüler gereksiz korna çalmamaya davet edildi.

Toyota açıklamasına göre, geçen yıl başlatılan proje ile özellikle sınav dönemlerinde de “Kornasız Gün” çağrıları yapılmış ve toplumun genelinde farkındalık yaratılması amaçlanmıştı.

Milli Eğitim Bakanlığı da destek verdiği proje ile ilgili bir duyuru yayımlayarak konunun önemine dikkati çekti. Kornasız gün daveti Lisans Yerleştirme Sınavlarının yapılacağı 18-19 ve 25-26 Haziran tarihlerinde tekrarlanacak.
“Korna Çalma Huzurumu Çalma” sosyal sorumluluk projesinde bugüne kadar farklı çalışmalara imza atıldı. Bu çalışmalardan biri de trafiğin ve korna sesinin en yoğun olduğu bölgelerin başında gelen Mecidiyeköy’e özel billboard yerleştirilmesiydi. Bu özel billboard ile 24 saat boyunca bölgede kaç defa korna çalındığı sayıldı ve ekrana canlı yansıtılarak farkındalık oluşması sağlandı.

Uzun soluklu proje kapsamında, Milli Eğitim Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, İstanbul, İzmir, Adana, Gaziantep, Malatya, Şanlıurfa, Eskişehir ve Kayseri büyükşehir belediyeleri, İstanbul Taksiciler Esnaf Odası başta olmak üzere çok sayıda kurumun desteğini alan Toyota, toplumda rol model olan kanaat önderleri ve sivil toplum kuruluşları ile de iş birliği yapıyor.

 

 

Ekonomi Servisi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir