Ana Sayfa / Otomotiv / Toyota 3 milyon aracını geri çağırıyor

Toyota 3 milyon aracını geri çağırıyor

Japon otomobil üreticisi Toyota, emniyet kemeri sorunu nedeniyle dünya genelinde 3 milyona yakın aracını geri çağıracağını açıkladı.

Reuters haberine göre, Şirketten yapılan açıklamada, emniyet kemerlerinin koltuk kenarlarına takılı metal kısımlarından zarar görme ihtimali olmasından dolayı dünya genelinde 2,9 milyon aracı geri çağırma kararı alındığı bildirildi.

Durumu e-posta ile duyuran dünyanın en büyük otomobil üreticisi geri çağrılacak araçların Temmuz 2005-Ağustos 2014 arasında üretilen ve tüm dünyaya satılan RAV4 SUV modeli ve Ekim 2005 ile Ocak 2016 arasında üretilen ve sadece Japonya’da satılan Vanguard SUV modellerini de kapsadığını da duyurdu.

Avrupa’da 625 bin araç

Şirket Avrupa’da da 625 bine yakın aracı geri çağıracak. Buna ek olarak Çin’de 434 bin otomobil, Japonya’da 177 bin otomobil ve dünyanın diğer bölgelerinde toplam 307 bin otomobil geri çağırma kapsamından bakımdan geçirilecek.

Şirketlerin araç geri çağırmaları, hatalı kısımları düzeltip, tüketicilere araçlarını kusursuz bir şekilde geri vermek anlamına geliyor ve bunun karşılığında herhangi bir ücret alınmıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir