Ana Sayfa / Sivil Toplum / TOBB: Çanakkale bizim tarihimizin başlangıcı
Rifat-hisarciklioglu

TOBB: Çanakkale bizim tarihimizin başlangıcı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Çanakkale Valisi Hamza Erkal’ı ziyaret etti.

Hisarcıklıoğlu, ziyarette yaptığı konuşmada, hayırlı iki iş için Çanakkale’ye geldiklerini söyledi.

TOBB Sosyal Bilimler Lisesinin temelini atacaklarını, daha sonra Çanakkale’de yüksek vergi ödeyenlere plaket vereceklerini belirten Hisarcıklıoğlu, “Çanakkale bizim tarihimizin başlangıcı. O açıdan burada olmak her zaman için bize manevi hem huzur veriyor hem motive ediyor. Aynı zamanda Çanakkalemiz gerek sanayi gerek tarım gerek turizm açısından müthiş potansiyeli olan bir şehrimiz. Bu açıdan burada olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz” diye konuştu.

Hisarcıklıoğlu, eski AK Parti Çanakkale Milletvekili Mehmet Daniş’in Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakan Yardımcısı olmasının kent için çok önemli olduğunu, bundan dolayı onur duyduklarını ifade ederek, “Bundan da Çanakkaleliler olarak büyük mutlululuk duyuyoruz. Genç, akademik, dinamik bir valimizin olması da bizim için büyük bir şans. İşin hem mekteplisi hem alaylısı. Bu özel sektör için büyük bir şans” ifadelerini kullandı.

– “Tarım sektörü çok önemli”

Vali Hamza Erkal ise hem Bakan Yardımcısını hem de TOBB Başkanını ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade etti. Erkal, şunları kaydetti:

“İlimizle ilgili bu kadar teveccüh gösterilmesi ve lise yapılması bizim için büyük bir onur. Elbetteki ülkemizin ekonomik anlamda en üst seviyesinde olan TOBB Başkanı Hisarcılıkoğlu’nun Çanakkale’mize verdiği değer, önem bundan sonra geliştireceğimiz diyalog ve ilişkiler açısından da çok önemli. Ümit ediyorum ki kamu sektörü ve sanayi işbirliği anlamında da bundan sonraki süreçte bu işin içinde oluruz, Çanakkalemize değer katarız. Çanakkale’nin birincil ürünlerinden biri tarım. Tarım sektörü çok önemli. Çanakkaleli hemşehrimizin bu anlamda Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakan Yardımcısı olması bizim açımızdan çok önemli. Tarımımızın gelişmesi, daha üst seviyelere taşınması için büyük çalışmalar yapacağını, bize yardımcı olacağını düşünüyorum.”

Konuşmaların ardından Bakan Yardımcısı Daniş ile Hisarcılıkoğlu, valilik şeref defterini imzaladı.

Daha sonra Vali Erkal ile TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu birbirlerine çeşitli hediyeler verdi.

Ziyarete, AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) Başkanı Bülend Engin ve Çanakkale Ticaret Borsası Başkanı Kaya Üzen de katıldı.

 

Ekonomi Servisi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir