Ana Sayfa / Şirketler / THY’nin “Discover the Potential-Turkey” uçağının tanıtımı
THY

THY’nin “Discover the Potential-Turkey” uçağının tanıtımı

Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, hava yolu şirketini yansıtan tüm unsurların üzerinde “Discover the Potential-Turkey” markası ile mesajını taşımayı arzu ettiklerini belirtti.

THY’nin “Türkiye’nin Potansiyelini Keşfet (Discover the Potential-Turkey) yazılı logo ve desenli Airbus A-321 tipi uçağının Atatürk Havalimanı THY Teknik A.Ş’nin hangarında yapılan tanıtım toplantısına Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu Başkanı Aycı, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi ile davetliler katıldı.

Tasarımla, Ekonomi Bakanlığı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) koordinasyonu ile oluşturulan Türkiye’nin yeni sloganı “Discover the Potential-Turkey (Potansiyeli Keşfet-Türkiye)” mesajını tüm dünyaya ulaştırılması amaçlanıyor.

Aycı, burada yaptığı açıklamada, sloganla Türkiye’den dünyaya son derece güçlü ve anlamlı bir mesajın iletildiğini, bu mesajın THY uçağıyla dünyaya taşınmasından dolayı gurur duyduklarını belirtti.

THY’nin Skylife Dergisinde de bu mesajın sürekli tekrarlanacağını ifade eden Aycı, “Bunun yanı sıra biniş kartlarında, uçak içerisindeki kolonyalı mendillerde yer alacak görsel ve üretim çalışmaları başladı. THY markasını yansıtan tüm unsurların üzerinde bu markayı ve mesajı taşımayı arzu ediyoruz. Uçakların koltuk başları da aralık ayından itibaren giydirilmeye başlandı. Ayrıca uçaklarda tanıtım videosu yayınlanmaya başlanacak” diye konuştu.

Aycı, TİM ile yakın bir iş birliği içinde çalıştıklarına dikkati çekerek, Türkiye markasının dünyada en güzel şekilde parlayacağına inandığını söyledi.

Türkiye’ye karşı dünyada algı operasyonları yapıldığına dikkati çeken Aycı, “Türkiye ile ilgili  olumlu haberleri değil de küçücük bir olumsuz haberi bile büyütüp  köpürterek Türkiye aleyhinde yayın yapanlara da bu mesajlarımızı taşıyarak göle maya çalacağız. İnşallah da tutacak” değerlendirmesini yaptı.

TİM Başkanı Büyükekşi de THY uçağının insan taşımanın yanı sıra Türkiye’yi de dünyaya taşıyacağını belirtti.

Türkiye markasının uçakların yanı sıra birçok alanda yer alacağını hatırlatan Büyükekşi, ülkenin artan prestiji ve öz güveninin dış ticareti daha da ileriye taşıyacağını vurguladı.

Büyükekşi, Türkiye markasının tüm paydaşların birlikte çalışması ve geniş katılımla hayata geçirildiğini dile getirerek, İlker Aycı’nın Başbakanlık Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı Başkanı görevinde bulunduğu sırada Türkiye markasına çok büyük destek verdiğini, THY’de de bu katkıyı sürdürdüğünü bildirdi.

– Türk motifleri kullanıldı

THY proje kapsamında Türk motifleri kullanılarak tasarlanan slogan sayesinde, uçağın ulaştığı farklı destinasyonlarda uluslararası yatırımcının dikkatini çekmeyi ve Türkiye’ye yatırım yapmaya davet ediyor. On üç ülkede 49’u yurt içi, 235’i yurt dışı olmak üzere toplam 284 noktaya uçuş düzenleyen THY’nin bu anlamda sağlayacağı katkının, uluslararası yatırımcıları çekme noktasında en etkili araç olacağı öngörülüyor.

Uçak giydirme etabı 2015’te tamamlanan projede, “Discover the Potential” yazısı ilan görsellerine, Skylife ile Business dergilerinde ve “airshow” ekranlarında da yer veriliyor.

Ayrıca, bu projenin tanıtım videosu da uçaklarda yer alacak.

 

Ekonomi Servisi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir