Ana Sayfa / Sivil Toplum / TESK’den yeni yıl mesajı
TESK

TESK’den yeni yıl mesajı

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yeni yılın ülkeye huzur ve refah getirmesini, esnaf ve sanatkara da sorunlarının azaldığı ekonominin canlanması için kepenklerin açık kaldığı, tezgahların çalıştığı bir yıl olmasını diledi.

Palandöken, yeni yıl dolayısıyla mesaj yayınladı. Yeni yılın ülkeye huzur ve refah getirmesini, esnaf ve sanatkara da sorunlarının azaldığı ekonominin canlanması için kepenklerin açık kaldığı, tezgahların çalıştığı bir yıl olmasını dileyen Palandöken, “Bu yıl esnaf ve sanatkarların sorunlarının giderildiği, işsizliğin azaldığı, yatırımların çoğaldığı ve bol kazançlı bir yıl olsun. 2016’da esnafın kepenklerinin huzur içinde açık kalması en büyük dileğimiz” ifadelerini kullandı.

Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki esnafın yaralarının sarıldığı, sıkıntıların atlatılması için krediye ulaşımın kolaylaştırıldığı, başta kadın ve gençler olmak üzere girişimciliği teşvik edecek reformların yapıldığı, daha huzurlu ve sorunların giderildiği bir ülke temennisinde bulunan Palandöken şunları kaydetti:

“Ülkemizde ve dünyada 2015 yılında acı, tatlı olaylar yaşadık. Şimdi ise yeni yıla esnaf için ayakta kalma mücadelesinin yanında tezgahların çalışması için ucuz elektrik kullanımı, stopaj yükünün kaldırılması, Bağ-Kur primlerinde destek, Perakende Yasası’nın ikincil düzenlemelerin çıkarılması gibi beklentiler içinde girdik. Her zaman olduğu gibi yeni yılda da esnaf ve sanatkarlar olarak ülkemizin huzur ve istikrarının en büyük destekçisi olmaya devam edeceğiz. Refahın arttığı bir yıl olması arzusundayız. Çünkü 2016’yı atılım yapılan bir yıl olarak hatırlamak istiyoruz.”

 

Ekonomi Servisi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir