Ana Sayfa / Turizm / Tatilciler bayramda en çok Paris’e uçuyor
seyahat-ucak-ucus

Tatilciler bayramda en çok Paris’e uçuyor

Bu sene 9 gün olarak belirlenen Ramazan Bayramı tatili, Türkiye’den çok sayıda kişiyi yurt içi ve yurt dışı seyahatlere yönlendirdi. Hem aile ve akraba ziyareti hem de tatil planlarını harekete geçiren vatandaşlar, tatil için yurt dışında Paris’i daha çok tercih ederken, yurt içi seyahatlerde Antalya zirvedeki yerini kaptırmadı. Lider uçak bileti sitesi Enuygun.com’un analizi kapsamında açıklama yapan Seyahat Analisti Tuğba Hacıbayramoğlu, akraba ziyaretleri amacıyla yurt içinde en çok Adana’nın, yurt dışında ise Berlin’in ön plana çıktığını belirtti.

Bu sene Ramazan Bayramı tatilinin 9 gün olmasıyla yurt içi ve yurt dışı tatil planlarında da artış meydana geldi. Bayramda aile ziyareti yapacak olanlar ile bayramı tatil olarak değerlendirecekler, uçak yolculuğu için önemli bir talep yarattı. Her ay 7,5 milyon ziyaretçinin buluşma noktası olan Enuygun.com’un Seyahat Analisti Tuğba Hacıbayramoğlu’nun açıkladığı verilere göre yurt içinde Antalya ve Adana, yurt dışında ise Paris ve Berlin en çok uçuş talebi alan noktalar oldu.

Her ay 300.000’in üzerinde uçak bileti satışı gerçekleştiren Enuygun.com’un Seyahat Analisti Tuğba Hacıbayramoğlu, Ramazan Bayramında memleket ziyareti yapacaklar ile tatile çıkacak olanların en çok uçak bileti aldığı şehirleri açıkladı. Yurt içi ve yurt dışı uçuşları ele alan Hacıbayramoğlu, “Bu sene 9 gün olarak belirlenen Ramazan Bayramı tatili, durgunluk yaşamakta olan iç turizme canlandırıcı etki yaptı. Bayram öncesinde alınan biletlere baktığımıza tatilcilerin sırasıyla en fazla Antalya, İzmir ve Bodrum’u tercih ettiğini görüyoruz. Memleket ziyareti yapacak olanların talepleri ise Adana, Ankara, Diyarbakır, Gaziantep, Samsun ve Trabzon oldu” şeklinde konuştu.

Uzun bayram tatilinin yurt dışı seyahatlerine de etki ettiğini ifade eden Hacıbayramoğlu, “Bayram tatilinde bu yıl da Avrupa revaçta. Tatilcilerin en çok tercih ettiği lokasyonlar sırasıyla Paris, Milano ve Selanik olduğunu görüyoruz. Akraba ziyareti açısından baktığımızda ise buralarda yaşayan Türk vatandaşlarımızın da etkisiyle Berlin, Frankfurt ve Stuttgart bayram uçuşlarında ilk sıralarda yer alıyor. Öte yandan, Bakü ve Belgrad uçuşlarına olan talepteki artış da dikkat çekiyor” dedi.

Kullanıcılara 1.000’in üzerinde havayolu arasından kendilerine en uygun bilet alternatiflerini sunan Enuygun.com, bayram tatili için en avantajlı biletleri tatilcilerle buluşturuyor.

Enuygun Hakkında:

2008 yılında kurulan Enuygun.com, kullanıcıların 1.000’in üzerinde havayolu şirketi arasından kendileri için en uygun uçak biletini kolayca bulup hızlı ve güvenli şekilde satın almalarını sağlayan, Türkiye’nin alanında lider internet sitesidir. Aylık 7,5 milyon ziyaretçiye ve 40 milyonun üzerinde sayfa gösterimine sahip olan Enuygun.com, üstün hizmet kalitesi ve en uygun fiyat yaklaşımı ile her ay 300.000’i aşkın kullanıcının uçak bileti alımı için tercihi oluyor. Yani Türkiye’deki her 40 yurt içi uçak biletinin 1’i Enuygun.com üzerinden satın alınıyor. Android ve iOS kullanıcılarının “Uçak Bileti by Enuygun” uygulaması sayesinde akıllı cihazları üzerinden de kolaylıkla ulaşabileceği Enuygun.com hakkında daha fazla bilgiye www.enuygun.com adresinden ulaşılabilir.

 

 

Ekonomi Servisi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir