Ana Sayfa / Şirketler / Sur Yapı’nın “Marka” projesinde satışlar sürüyor

Sur Yapı’nın “Marka” projesinde satışlar sürüyor

Sur Yapı’nın Bursa’da yapımı devam eden rezidans, ofis ve AVM projesi “Marka Rezidans ve AVM”de kiralama ve satışlar devam ediyor.

Şirket açıklamasına göre, Sur Yapı tarafından Kasım 2014’te lansmanı yapılan Marka Rezidans ve AVM projesi, bir yıl içerisinde, alışveriş merkezi kiralamalarında yüksek talep alırken, home office ve rezidans dairelere de beklenenin üzerinde talep geldi.

Sur Yapı Marka Rezidans ve AVM’de alışveriş merkezinden kiralamalar, rezidanslarda ise satışlar devam ediyor.

Uludağ manzaralı dairelerden oluşan proje, 21, 18 ve 14 katlı rezidans ve home office blokundan meydana geliyor. Kulelerin alt kısmında bir alışveriş merkezinin bulunacağı Sur Yapı Marka Rezidans ve AVM’de 63-293 metrekare arasında değişen 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 daireler yer alıyor.

Bu dairelerin yer aldığı üç kulenin yanı sıra alışveriş merkezinde bulunan 250 mağazasıyla Bursa’nın en prestijli karma projesi olarak Sur Yapı Marka Rezidans ve AVM’nin satış ve inşası sürdürülüyor.

65 bin metrekarelik kiralanabilir alanda 220 mağaza olarak planlanan projede, hem ulusal hem de uluslararası perakendeciler tarafından gelen yoğun talep sonrası 75 bin metrekarelik alanda mağaza sayısı 250’ye çıkarılmıştı.

-2017’nin yazında AVM’yi açmayı planlıyoruz”

Açıklamada görüşlerine yer verilen Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, hem rezidans hem de AVM tarafında Bursalılardan ve Körfez ülkelerinden gördükleri ilgiden memnun olduklarını belirtti. Elmas, şunları kaydetti:

“Bursa’da inşaat sektöründe uzun yıllara dayanan bilgi birikimi ve tecrübemizin simgesi olacak Marka Rezidans ve AVM’nin perakende sektöründen gördüğü ilgi bizi son derece heyecanlandırıyor. Yaptığımız görüşmelerde kiralama konusunda son derece olumlu geri dönüşler alıyor, önemli iş birliklerine imza atıyoruz.

Buna bağlı olarak dünyaca ünlü birçok markayla anlaştık. Şu ana kadar anlaşma yaptığımız markalar arasında Bursa’da henüz mağazası bulunmayan birçok A plus marka yer alıyor. 2017 yılının yaz aylarında alışveriş merkezimizi açmayı planlıyoruz.”

Rezidanslarda D bloktaki satışların yüzde 80’i geçtiğini, C blokta ise yüzde 50’ye ulaştığını belirten Elmas, Bursalı sanayici, tekstilci ve iş adamları ile birlikte doktorlar, hukukçular, mali müşavirler ve serbest meslek mensuplarının da projeye ilgi gösterdiğini dile getirdi. Elmas, yeni satışa açtıkları B blokta da kısa sürede yüzde 20 seviyesinde bir satışa ulaştıklarını, projenin toplamında yaklaşık yüzde 20 düzeyinde Suudi Arabistan, Kuveyt ve Katar olmak üzere Körfez ülke vatandaşlarına satış yaptıklarını ifade etti.

 

AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir