Ana Sayfa / Sivil Toplum / STK’lardan başsağlığı mesajı
Koc-Holding

STK’lardan başsağlığı mesajı

İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) Başkanı Hikmet Tanrıverdi, “Mustafa Koç’un erken yaşta vefatından derin üzüntü duydum” ifadelerini kullandı.

İş dünyası temsilcileri, Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç’un vefatı dolayısıyla taziye mesajı yayımladı.

İHKİB Başkanı Tanrıverdi, şunları kaydetti:

“Mustafa Koç’un erken yaşta vefatından derin üzüntü duydum. Özel sektörümüzün en köklü kuruluşlarından Koç Holding’in yöneticisi olarak kendisinin Türk sanayisinin gelişimi için yaptığı katkıları her zaman özlemle ve minnetle anacağız. Merhuma Allah’tan rahmet, başta Koç ailesi olmak üzere iş dünyamıza sabır ve başsağlığı diliyorum.”

Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) Başkanı Sami Kariyo ise Mustafa Koç’un beklenmedik vefat haberiyle şoke olduğunu vurgulayarak, “Başta Türk sanayisi olmak üzere ülkemiz Mustafa Koç ile birlikte çok önemli bir değerini kaybetti. Erken yaşta aramızdan ayrılan merhuma Allah’tan rahmet, kederli ailesine, iş dünyamıza ve milletimize sabır ve başsağlığı diliyorum” açıklamasını yaptı.

– “İş adamı kimliği ve özel hayatıyla örnek insandı”

Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği (TGSD) Başkanı Şeref Fayat da “Mustafa Koç, gerek iş adamı kimliği, gerekse özel hayatıyla örnek bir insandı. Zamansız gelen vefat haberinden derin üzüntü duydum. Türkiye’nin en köklü holdinglerinden birinin yöneticisi olarak ülkemiz sanayisine yaptığı katkıları hiçbir zaman unutmayacağız. Kendisine Allah’tan rahmet, Koç ailesine ve iş dünyamıza sabır ve başsağlığı diliyorum” değerlendirmesinde bulundu.

Türkiye Ayakkabı Sanayicileri Derneği (TASD) Başkanı Hüseyin Çetin ise “Türkiye, Mustafa Koç’un vefatıyla çok önemli bir girişimcisini yitirdi.  Erken yaşta kaybettiğimiz Koç’un yeri hiçbir zaman doldurulamayacak.  Kendisine Allah’tan rahmet, kederli Koç ailesine, iş dünyamıza ve milletimize sabır ve başsağlığı diliyorum” ifadelerini kullandı.

 

Ekonomi Servisi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir