Ana Sayfa / Şirketler / Şekerbank’a MasterCard’dan ödül

Şekerbank’a MasterCard’dan ödül

Şekerbank, MasterCard tarafından yapılan değerlendirme sonucu “2015 Yılında Ticari Kredi Kartı Portföyünü Adetsel Olarak En Fazla Büyüten Banka” ödülünü aldı.

Şekerbank açıklamasına göre, Anadolu Bankacılığı misyonu doğrultusunda toplam kredi portföyünün yüzde 89’unu ticari kredilere ayıran Şekerbank, MasterCard tarafından “2015 Yılında Ticari Kredi Kartı Portföyünü Adetsel Olarak En Fazla Büyüten Banka” ödülüne layık görüldü.

Banka, sektörde bir ilke imza atarak ticari kredi kartı ve banka kartını birleştirdiği Üreten Kart’ın gösterdiği yüksek performanslı büyümenin etkisiyle MasterCard tarafından 3. kez ödüllendirilmiş oldu. 2014 sonunda 15 bin olan Üreten Kart sayısı, geçen yılın sonunda 40 bin 500’ü aşarak Şekerbank’a ödül getirdi.

MasterCard 2015 Ödülleri kapsamında verilen ödülü, MasterCard Güneydoğu Avrupa ve Ukrayna İş ve Ürün Geliştirme Direktörü Yiğit Çağlayan, Şekerbank Perakende Bankacılık Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Ertürk’e takdim etti.

-Üreten Kart

Şekerbank, Türkiye ve Avrupa’da ilk kez kredi kartı ve banka kartını birleştiren Üreten Kart’ı Mart 2014’te müşterilerinin hizmetine sundu. Esnaf ve işletme sahipleri, Üreten Kart ürünü ile tüm şirket harcamalarını gerçekleştirirken, şubeye gitmeden ATM’den ticari taksitli kredi başvurusu yapabiliyor ve kredi tutarını ATM’den çekebiliyor. Söz konusu ürün, esnaf ve işletme sahiplerine tüm bankacılık ürünlerini, tek bir ekstre ile takip edebilme imkanı da sağlıyor.

 

Ekonomi Servisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir