Ana Sayfa / Şirketler / Rotana ve DAP Yapı ilk iki otelini Türkiye’de açtı

Rotana ve DAP Yapı ilk iki otelini Türkiye’de açtı

Dünyanın önde gelen uluslararası otel zincirlerinden olan ve Orta Doğu, Afrika, Güney Asya, Doğu Avrupa’da hızla büyüyen Rotana, İstanbul’da iki otelle hizmet vermeye başladı. Türkiye’nin en uzun sahil şeridi, İstanbul Anadolu yakasının kalbi Maltepe’de yer alan otellerin açılışı ile birlikte 319 odayı daha portföyüne ekleyen Rotana, dünyadaki toplam oda sayısını 13 bin 679’a yükseltti.

Rotana tarafından, Türkiye’nin önde gelen gayrimenkul şirketlerinden DAP Yapı için işletilecek yeni oteller, İstanbul’da aileler ve konuklar için uzun ve kısa dönem konaklama ve ayrıcalıklı şehir yaşamını sunmak için tasarlandı. Metroya yürüme mesafesinde yer alan oteller, Sabiha Gökçen Havalimanı, Bağdat Caddesi ile önemli iş ve eğlence merkezlerine yakın konumda bulunuyor.

Türkiye’ye yılda 37 milyon uluslararası turist uğruyor

“Global genişlememiz ve devam eden büyümemiz için bir dönüm noktası olan Türkiye’deki ilk iki otelimizi açmaktan gurur duyuyoruz. Önümüzdeki dönem Türkiye’deki yeni projelerle başarımızı artırmayı heyecanla bekliyoruz” diye konuşan Rotana Başkanı ve CEO’su Omer Z. Kaddouri; “Yılda 37 milyon uluslararası turistin uğradığı Türkiye, dünyada en çok ziyaret edilen ülkeler arasında yer alıyor. TripAdvisor tarafından 2014 yılında dünyanın seyahat noktaları arasında 1. sırada gösterilen İstanbul’un, geçtiğimiz yıllarda turistler için hareketli bir turizm merkezi ve konferanslar için aranılan şehir olması, konaklama endüstrisinde İstanbul için yeni kapılar açılmasını sağladı. Rotana olarak, Türkiye’nin hareketli turizm sektörünün sağladığı benzersiz fırsatlar ilgimizi çekti. Uzmanlığımızı, yılların verdiği hizmet tecrübemizi, iş ve tatil için gelen konuklarımıza sunmayı dört gözle bekliyoruz” diye ekledi.

Kaddouri sözlerine; “Şu anda 14 ülke ve 20 şehirde 51 otel işletiyoruz. Dünyada toplamda 13 bin 678 oda, 355 toplantı odası ve 250 restoranla, dünya genelinde 80 ülkeden 11 bin 784 çalışanla hizmet veriyoruz. Aynı hedeflerin peşinden koşan iş ortaklarıyla büyümeyi hedefliyoruz ve DAP Yapı’nın bu ortaklık için en doğru adres olduğuna inanıyoruz” diye devam etti.

Turist sayısındaki artış uluslararası otel markalarının dikkatini çekiyor

DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz ise konaklama sektörüne güçlü bir ortakla girmekten duydukları mutluluğu dile getirerek; “Türkiye’nin turist sayısındaki düzenli artış, Rotana gibi uluslararası tanınmış otel markalarının pazara girmesi için eşsiz fırsatlar yarattı ve bizi de otelcilik sektörüne yatırım yapmamız konusunda cesaretlendirdi” diye konuştu.

Otelin mimarisi hakkında da bilgi veren Yılmaz; “ Otellerimizin mimarisi benzersiz. Burgu Arjaan by Rotana’nın 108 derece dönen mimarisi onu türünün tek örneği yapıyor. Konuklarımız sadece birinci sınıf hizmet almakla kalmayacak ayrıca İstanbul’un ilk eğimli otelinde kalmanın da ayrıcalığını yaşayacak” diye konuştu.

Otel hakkında bilgi veren “Burgu Arjaan by Rotana” ve “Tango Arjaan by Rotana” Genel Müdürü Ahmet Ender Özgündoğdu; “Rotana’nın yıllara dayalı deneyimi ve başarısı ile Türkiye pazarına giriyor olması, İstanbul otelcilik sektöründeki dinamikleri değiştirecek. “Burgu Arjaan by Rotana” birbirine bağlı; lobi, kafe, iş merkezi, restoran, sağlık kulübü, açık ve kapalı havuz, manzaralı alanlar, dört toplantı odası ve bir balo salonunu gibi iş ve eğlence tesislerini barındıran iki kulenin birleşmesinden oluşuyor. “Burgu Arjaan by Rotana” otelinde 163 oda, “Tango Arjaan by Rotana” ise 156 oda bulunuyor” diyerek oteller hakkında bilgi verdi.

“Konuklarımız otele geldikleri ilk andan, ayrıldıkları son ana kadar dayalı döşeli daireleri ve 24 saat oda servisi ile kendilerini evlerinde hissedecekler. Tüm suitlerimiz, konuklarımıza aidiyet hissi yaşatmak için şehir ve Adalar manzarası sunarken; şehrin koşuşturmasından uzaklaşmalarını sağlayacak bir ortam yaratıyor. Yüksek hızlı internet bağlantısı, LCD televizyonlar, tam donanımlı mutfaklar, nazik ve saygılı personel ve yüksek kaliteli eğlence ve dinlenme tesisleri bu otel dairelerinde yaşamı zevke dönüştürüyoruz” diye ekledi.

Rotana Türkiye’de genişlemeyi planlıyor

Rotana’nın, Türkiye’deki genişleme planları çerçevesinde Dragos’daki iki yeni oteli, “Dalga Residences”ı 2015 yılı son çeyreğinde ve “Vazo Residences” ı ise 2016’nın ilk çeyreğinde hizmete hazır hale gelmesi planlanıyor.

Rotana’nın portföyüne 330 anahtar daha eklenmesi anlamına gelen yeni oteller, Rotana’nın Türkiye portföyünü 4 otele çıkartması demek oluyor.

Rotana Hakkında

Rotana Orta Doğu, Afrika, Güney Asya ve Doğu Avrupa’daki agresif büyüme planı ile dünya üzerinde 2020 yılı itibariyle 100’den fazla oteli işletecektir. Rotana zamanın ne kadar değerli olduğunu bilir ve otellerinde geçirilen zamanı ‘Değerli Anlar’ olarak görür. Bu Rotana’nın konuklarının tüm bireysel ihtiyaçlarını anlaması ve bu ihtiyaçlara cevap vermesi anlamına gelir. Misafirlerinin bu beklentilerini karşılamak markanın şemsiyesi altında Rotana Hotels & Resorts, Centro Hotels by Rotana, Rayhaan Hotels, Resorts by Rotana ve Arjaan Hotel Apartments by Rotana olmak üzere beş farklı marka bulunmaktadır. “Değerli Anlar” Rotana’nın verdiği sözdür.

Rotana otelleri ve markaları hakkında daha fazla bilgi ve rezervasyon için rotana.com’u ziyaret edebilir ya da bölge satış ofislerimizden biri ile iletişime geçebilirsiniz.

Dap Yapı Hakkında

Konut üretmeye 1990’lı yıllarda başlayan DAP Yapı, Kağıthane’nin ilk markalı konutları olan Şelale Evleri’ni hayata geçirdi. 2000’li yıllarda ise; Ümraniye ve Dragos’ta şelale konseptini Space, Village, Premium ve Crown’a taşıdı. Ardından Anadolu Yakası’nda sektörde ses getiren Dragos Royal Towers, Dap Royal Center, Dap Burgu, Dap Dalga, Dap Tango, Dap Vazo Kuleleri’nin yanı sıra Kağıthane’de Z Ofis projelerini gerçekleştirdi.

Yakın dönem projeleri arasında ise, Kartal’daki İstMarina yer alıyor. Önünde mega yat marina alanı bulunan, içinden hızlı tren geçen İstMarina, yarısı açık yarısı kapalı alışveriş merkezi, otel, özel okul, özel hastane, restoranlar, park ve dini tesis alanlarıyla “dünyanın en iyi karma yaşam projesi” olarak nitelendiriliyor. İstMarina, 2014 yılında en fazla satış gerçekleştiren proje oldu.

DAP Yapı projeleri hakkında daha fazla bilgi için dapyapi.com.tr’yi ziyaret edebilirsiniz.

Ekonomi Servisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir