Ana Sayfa / Otomotiv / Renault’dan açıklama
Renault

Renault’dan açıklama

Renault, Amerikan Çevre Koruma Ajansı (EPA) tarafından lider bir otomotiv üreticisinin araçlarında Defeat Device türünde bir yazılımın ortaya çıkarılmasının ardından Fransa hükümeti tarafından bağımsız bir teknik komisyon görevlendirildiğini anımsatarak, bu bağımsız teknik komisyonun amacının, Fransız otomobil üreticilerinin araçlarında benzer yazılım kullanmadıklarını doğrulamak olarak açıklandığını belirtti.

Renault tarafından yapılan açıklamada, bu bağlamda UTAC’ın 25 adedi Renault olmak üzere 100 otomobili test ettiği ifade edildi. Aralık 2015’in sonunda, 4’ü Renault marka olmak üzere 11 aracın test sürecinin tamamlandığı aktarılan açıklamada böylece Fransız kamu kurumlarıyla Renault mühendisliği arasında verimli ve etkili bir diyalog oluşmasının sağlandığı dile getirildi.

Açıklamada, testlerde Renault araçlarında herhangi bir yanıltıcı yazılıma rastlanmadığı kaydedildi.

Devam eden testler akabinde, piyasaya sunulan araçlar gibi fabrikadan çıkan Renault araçları için Renault grubunun, Renault Emisyon Planının bir parçası olarak hızlı bir şekilde piyasaya sunmaya karar verdiği ve araçlarının dinamik performansını geliştirme amacı güdecek iyileştirme çözümlerinin ortaya konulmasının sağlanacağı vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Buna paralel olarak, DGCCRF bağımsız teknik Komisyon tarafından gerçekleştirilen ilk bulgu analizlerini doğrulamak amacıyla yerinde bir dizi kontrol yapmaya karar verdi. DGCCRF, Genel Merkez, Lardy’deki Renault Teknik Merkezi ve Guyancourt’taki Technocentre alanlarını seçti.  Renault çalışanları, Kamu Denetim Komisyonu’nun çalışmaları ve Ekonomi Bakanlığı tarafından gerçekleştirilmesine karar verilen kontroller sırasında tam işbirliği sağlamaktadır. COP 21’in başarısının ardından Renault, gezegenin korunması için gerekli endüstriyel çözümlere yönelik yatırımlarını artırmaktadır. Renault Grubu hali hazırda CO2 emisyonlarının iyileştirilmesi programlarında ilk 3 sırada (2013’te 1. ve 2014’te 2.) yer almakta olup, araçlarının karbon ayak izini yüzde 10’a kadar azaltmıştır”

 

Ekonomi Servisi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir