Ana Sayfa / Gündem / Rekabet Kurulu’ndan Gama hisselerine onay
rekabet-kurumu

Rekabet Kurulu’ndan Gama hisselerine onay

Rekabet Kurulu, Gama Enerji AŞ’nin hisselerinin bir kısmının Tenaga Nasional Berhad tarafından Gama Holding AŞ, International Finance Corporation ve IFC Global Infrastructure Fund Holding I Cooperatief UA’dan devralınması işlemine izin verdi.

Rekabet Kurumunun internet sitesinde yer alan kararlara göre, Konecranes Plc ve Terex Corporation’ın birleşmesi işlemine izin verilmesi kararlaştırıldı.

Gama Enerji AŞ’nin hisselerinin bir kısmının Tenaga Nasional Berhad tarafından Gama Holding AŞ, International Finance Corporation ve IFC Global Infrastructure Fund Holding I Cooperatief UA’dan devralınması işlemi uygun bulundu.

Halihazırda De Krassny AG ve K1 International Sarl’ın ortak kontrolü altında bulunan K1 Group SAS’ın bir kısım hissesinin De Krassny AG tarafından satın alınması suretiyle K1 Group SAS’ın tek kontrolünün De Krassny AG tarafından devralınması işlemine izin verildi.

ArcelorMittal Flat Carbon Europe SA ile Bamesa Çelik Servis Sanayi ve Ticaret AŞ, Bamesa Muradiye Çelik San. Tic. AŞ ve BAMİ Çelik Servis Sanayi ve Ticaret AŞ arasında imzalanan Dağıtım Sözleşmesi’nin tadil taahhütleri doğrultusunda düzenlenen haline bireysel muafiyet tanınmasına, ArcelorMittal Flat Carbon Europe SA, ArcelorMittal Tailored Blanks NV, Bamesa Aceros, Bamesa Çelik Servis Sanayi ve Ticaret AŞ ve BAMİ Çelik Servis Sanayi ve Ticaret AŞ arasında imzalanan mutabakat anlaşmasına bireysel muafiyet tanınmasına karar verildi.

 

Ekonomi Servisi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir