Ana Sayfa / Gündem / “Prefabrik yapı, diğer yapı sektörlerine göre daha avantajlı”

“Prefabrik yapı, diğer yapı sektörlerine göre daha avantajlı”

Prefabrik Yapı AŞ Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Tolunay, prefabrik yapıların sürdürülebilirliği ile ilgili olarak “Her sektörde olduğu gibi prefabrik yapı sektöründe de doğru bir yaklaşımla sürdürülebilir yapılar yapmak tabii ki mümkün. Hatta prefabrik yapı sektörü, diğer yapı sektörlerine göre daha da avantajlı olabilir.” dedi.

Hekim Holding açıklamasına göre, dünyanın en önemli 50 konferansı arasında gösterilen global Sustainable Brands buluşmalarının İstanbul ayağı, Swissotel The Bosphorus’ta 26-27 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşti.

Bu yıl “The Power Of And” temasıyla gerçekleştirilen Sustainable Brands 2016 Istanbul’da geleceğin değişen markaları, yeni marka stratejilerini, inovasyonu, dijitalleşmeyi, yeni tüketici trendlerini ve sosyal etkiyi tartıştı.

Türkiye’nin önde gelen sürdürülebilirlik markaları ve liderleri, Sürdürülebilir Markalar Konferansı katılımcılarına nasıl bir gelecek hedeflediklerini anlattı. Bu yıl dördüncüsü düzenlenen konferansa üç yıldır sponsor marka olarak katılım gösteren Hekim Holding grup şirketlerinden Prefabrik Yapı AŞ sürdürülebilir şehirler için sürdürülebilir yapıların önemini vurguladı.

Sürdürülebilir marka liderlerinin ve katılımcıların bir araya geldiği konferansın açılış konuşmasını yapan Sürdürülebilirlik Akademisi Yönetim Kurulu Üyesi Semra Sevinç, ABD’de San Diego ve Brezilya’da  Rio de Janeiro’dan sonra Türkiye’de İstanbul’un, Sürdürülebilir Markalar Konferansı’nın düzenlendiği ilk 3 bölge arasında yer aldığını vurguladı.

Konferansın ikinci günü Schneider Electric’ten Orta Doğu Bölgesi Saha Pazarlama Direktörü Meltem Çakıcı moderatörlüğü eşliğinde sahneye çıkan Prefabrik Yapı AŞ Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Tolunay, prefabrik yapıların sürdürülebilirliği ile ilgili olarak “Her sektörde olduğu gibi prefabrik yapı sektöründe de doğru bir yaklaşımla sürdürülebilir yapılar yapmak tabii ki mümkün. Hatta prefabrik yapı sektörü, diğer yapı sektörlerine göre daha da avantajlı olabilir.” ifadelerini kullandı.

İnovasyonun önemine de değinen Tolunay, ” İnovasyonla etki yaratmazsanız; rekabet gücünüz günden güne düşer. İnovasyon hem kurumunuzu hem paydaşlarınızı hem de sektörü daima dinamik tutar. Bu bilinçle yapı sektöründe de inovasyon sürdürülebilir bir marka olmak için olmazsa olmazdır.” değerlendirmesinde bulundu.

 

 

AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir