Ana Sayfa / Şirketler / Penta, 2017’de borsaya açılmayı hedefliyor

Penta, 2017’de borsaya açılmayı hedefliyor

Teknoloji dağıtıcısı Penta, 2017 yılında halka açılarak yeni satın almalarla yola devam etmeyi hedefliyor.

Penta Teknoloji Genel Müdürü Mürsel Özçelik, düzenlediği basın toplantısında, “Penta kurulduğu günden bu yana sektördeki gelişmeleri yakından takip ederek, kendisinin yanı sıra iş ortaklarını da yeni gelişmelere ve büyümeye taşıyacak doğru adımları atmaya odaklandı” dedi.

Türkiye’de ve dünyada yaşanan ekonomik krizlere karşın gelişmeye devam eden Penta’nın, bayi kanalını daha da genişlettiğini belirten Özçelik,”2001-2006 döneminde 15 kat büyüdük, teknoloji dağıtıcısı şirketler arasında ilk 3’e girdik. 2010 yılında Yıldız Holding bünyesine katılan Penta Bilgisayar, 2012 yılında Mersa Sistem ile birleşerek Penta Teknoloji adını aldı” bilgisini verdi.

Özçelik, 2017’de borsaya açılmayı ve satın almalarla büyümeyi hedeflediklerine dikkati çekerek, şunları kaydetti:

“2016 ve sonrası hedefimiz, dağıtıcılığını yaptığımız tüm ürünlerde hem tedarikçilerimize hem müşterilerimize değer katarak, bu alanda en iyi olmaya devam etmek. Teknolojik bireysel ürünler tarafında sahip olduğumuz yüzde 25 pazar payını koruyarak, katma değerli hizmetler ve kurumsal ürünlerdeki pazar payını yüzde 20’ye çıkaracağız. Katma değerli hizmetler ve kurumsal ürünler bundan sonra şirketimizin büyüme motoru olacak. 2017’de borsaya açılma hedefimiz var. Borsaya açılma sonrasında yeni satın almalarla ilgileneceğiz.”

 

Ekonomi Servisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir