Ana Sayfa / Otomotiv / Opet Fuchs ve Ford Otosan’dan iş birliği

Opet Fuchs ve Ford Otosan’dan iş birliği

Opet Fuchs ve Ford Otosan, Ford Trucks modelleri için motor yağı geliştirdi.

Opet Fuchs Madeni Yağ A.Ş.’den yapılan açıklamaya göre, Ford’un yeni Euro 6 motoru için en iyi özelliklere sahip olan  FMY Formula XLD 5W-30 isimli motor yağı geliştirildi.

Açıklamada Ford Euro 6 motor yağı geliştirme sürecinin 2013 yılı başında Ford Otosan’ın, Ford Trucks için yeni geliştirilen Euro 6 Ecotorq motorunda kullanılacak yağlarda Opet Fuchs ile teknolojik iş birliği kararını almasıyla başladığı bildirildi. FMY Formula XLD 5W-30 isimli ürünün Mart 2015’te ise Ford’un Küresel MATS sisteminde tek onaylı ürün olarak yayımlanmasıyla başarıyla sonuçlandığı kaydedildi.
Ford Otosan ve Opet Fuchs mühendislerinin birlikte yürüttüğü ve iki yılı aşan yağ geliştirme çalışmaları süresince, 100’den fazla motor ve saha testleri gerçekleştirilirken, binden fazla yağ numunesi Opet Fuchs laboratuvarında incelendi ve raporlandı. Tüm bu çalışmaların sonucunda yeni Euro 6 motoru için en iyi özelliklere sahip olan dünyada WSS-M2C213-A1 onayına sahip tek ürün  FMY Formula XLD 5W-30 geliştirildi.

Euro 6 emisyon standartlarına uygun, yakıt ekonomisi sağlayan ve 120 bin kilometreye kadar yağ değişim aralığına ulaşabilen tam sentetik motor yağı olan ürün, varil ve bidon ambalajlarda tüm Ford yetkili servislerinden satın alınabilecek.

 

AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir