Ana Sayfa / Sivil Toplum / Nail Sanlı, 27. Vergi Haftası mesajı
vergi

Nail Sanlı, 27. Vergi Haftası mesajı

Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB) Genel Başkanı Nail Sanlı, vergi gelirlerini artırmanın ve adil, etkin bir vergi sistemi için birlikte hareket etmenin, vergisel hedeflere ulaşmada ülkeyi başarıya götürecek temel yol olduğunu belirtti.

Sanlı, 27. Vergi Haftası dolayısıyla yayımladığı mesajda, verginin toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi ve vergiyi gönüllü olarak ödeme alışkanlığının artırılması amacıyla her yıl şubat ayının son haftasının Vergi Haftası olarak kutlandığını anımsattı.

Vergi bilinci yüksek olan toplumlarda ekonomik ve kültürel gelişimlerin de yüksek olduğuna dikkat çeken Sanlı, “Devletin mali, ekonomik ve sosyal nitelikteki çeşitli görevlerini yerine getirmesinde vergi gelirleri temel rol oynamaktadır. Kamusal hizmetlerin nitelik ve kalitesinin artması vergiye karşı direnci azaltacak en önemli unsurdur. Adil bir vergi sistemi ve toplanan vergilerin vatandaşa hizmet olarak dönmesi, vergi bilincinin artmasının temel zeminini oluşturmaktadır. Hazine ile mükellef arasında köprü görevi gören, sayıları 100 bini aşan serbest muhasebeci mali müşavirler ve yeminli mali müşavirler, mali idaremizin en büyük destekçisidir” ifadesini kullandı.

Vergi gelirlerini artırmak, adil ve etkin bir vergi sistemi için birlikte hareket etmek, vergisel hedeflere ulaşmada ülkenin başarıya götürecek temel yol olduğunu bildiren Sanlı, TÜRMOB camiasının şimdiye kadar olduğu gibi yarınlarda da mali idare ile işbirliği içinde çalışmaya devam edeceğini kaydetti.

Sanlı, başta Maliye Bakanı Naci Ağbal, Gelir İdaresi Başkanı Adnan Ertürk olmak üzere mali idarenin tüm bürokratlarının, çalışanlarının ve tüm vatandaşların Vergi Haftası’nı kutladı.

 

Ekonomi Servisi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir