Ana Sayfa / Sivil Toplum / MÜSİAD’tan Yılmaz’a ziyaret

MÜSİAD’tan Yılmaz’a ziyaret

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Ankara Şubesi Yönetim Kurulu üyeleri, Geçici Bakanlar Kurulu’nda Başbakan Yardımcılığı görevine getirilen Cevdet Yılmaz’a “hayırlı olsun” ziyareti gerçekleştirdi.

Dernekten yapılan yazılı açıklamaya göre, MÜSİAD Ankara Şube Başkanı İlhan Erdal’ın başkanlığındaki heyetin ziyaretinde, ülke gündemi ve son günlerde artan terör olayları üzerine değerlendirmelerde bulunuldu.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Erdal, “Bugün, yeni bir seçime giderken, terör saldırıları neticesinde huzur, güven ve istikrar ortamı bozulmasın. Bu süreçte hepimizin üzerine düşen, milletimizin sahip olduğu kadim kardeşlik duyguları ile hareket ederek, terör saldırılarının sorumlusunun Kürt kökenli kardeşlerimiz değil, bölücü terör örgütü olduğunu fark etmektir” ifadelerini kullandı.

Ekonominin huzur ve istikrar ortamı için gerekli olan şartlar zincirinin bir halkası olduğunu belirten Erdal, “Doğu ve Güneydoğu Bölgelerindeki şube başkanlarımızla ve üyelerimizle yaptığımız görüşmeler bize gösteriyor ki ekonomi, gerekli olan barış ortamı için zincirin bir halkası. Bugün bizim için ilk gündem maddesi kardeşlik duygularıdır” değerlendirmesinde bulundu.

AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir