Ana Sayfa / Sivil Toplum / MÜSİAD, SAMEKS verilerini Karabük’te açıklayacak

MÜSİAD, SAMEKS verilerini Karabük’te açıklayacak

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD), eylül ayı Satın Alma Müdürleri Endeksi (SAMEKS) verilerini Karabük’te açıklayacak.

Dernekten yapılan açıklamaya göre, MÜSİAD Genel Başkan Vekili Nazım Özdemir, bu ayın SAMEKS verilerini kamuoyu ile paylaşacak.

Eylül ayı SAMEKS verileri 30 Eylül Çarşamba günü saat 10.00’da MÜSİAD Karabük Şubesi’nin ev sahipliğinde, Yenişehir Büyük Kulüp’te düzenlenecek basın toplantısı ile açıklanacak.

– SAMEKS, sanayi ve hizmet sektörlerinde öncü gösterge

MÜSİAD tarafından hazırlanan SAMEKS, reel sektörün dinamiklerini zamanında yansıtması açısından ekonomik karar alıcılar, piyasa aktörleri ve iş dünyası için öncü gösterge niteliği taşıyor. SAMEKS, sanayi ve hizmet sektörlerinde faaliyet gösteren iş yerlerinin ekonomik faaliyetlerinin gidişatına dair değerlendirmeler temel alınarak hazırlanıyor.

MÜSİAD, ocak 2013’ten itibaren toplanan verileri rapor haline getirerek, her ayın son iş gününde kamuoyuyla paylaşıyor. Raporda, Sanayi Endeksi, Hizmet Endeksi ve sanayi ve hizmet sektörlerini içeren SAMEKS Bileşik Endeksi değerlerine yer verilirken, söz konusu endekslerin 50 baz puanının üzerinde yer alması ekonomik canlılığa işaret ediyor.

Ekonomi Servisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir