Ana Sayfa / Politika / Muhtarlar, Cumhurbaşkanı’nın ilgisinden memnun

Muhtarlar, Cumhurbaşkanı’nın ilgisinden memnun

Türkiye Muhtarlar Federasyonu ve Türkiye Muhtarlar Derneği Genel Başkan Yardımcısı Şaban Gökdere, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde yaptığı toplantılar sayesinde muhtarların hatırlandığını söylendi.

Gökdere, AA muhabirine yaptığı açıklamada, muhtarların yerel yönetimler ve milletvekilleri tarafından her zaman ikinci, hatta üçüncü plana atıldığını belirterek, yerel yönetimlerle siyasilerin ancak seçim zamanı muhtarları hatırladığını söyledi. Gökdere, seçim bittikten sonra hiçbirinin muhtarların telefonuna çıkmadığını belirterek, Erdoğan’ın bu durumu yıktığını anlattı.Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın muhtarları Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde ağırladığını dile getiren Gökdere, “Cumhurbaşkanımız muhtarların dertlerini dinliyor. Bugüne kadar olmayan bir uygulamayı yapıyor. Kısacası muhtarlara, muhtar olduklarını hatırlatıyor. Yerel yönetimler tarafından da muhtarlarımız tanınsın, ikinci plana atılmasın. Sadece seçim zamanı hatırlanmasın. Bunun için Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum” dedi.

– “Muhtar maaşı iki bin lira olmalı”

Hükümetin yaptığı düzenlemeyle muhtar maaşlarını bin 300 liraya çıkarttığını hatırlatan Gökdere, maaşların en az iki bin lira olması gerektiğini ifade etti.Gökdere, muhtarların çoğunun artık mühür parası almadığını anlatarak, “Muhtar, herhangi bir suç işlediği zaman 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’na tabidir. O da devlet memuru gibi suç işlemiş oluyor. Madem ki öyle, muhtarlarımız Bağ-Kur ya da sigortalıysa bunların primlerinin de devlet tarafından karşılanmasını istiyoruz” diye konuştu.Gökdere, bir yandan muhtarların sorunlarını çözmek için ilgili bakanlıklarla görüştüklerini, diğer yandan da muhtarların birlik ve beraberlik içerisinde olmasını sağlaya çalıştıklarını sözlerine ekledi.

 

AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir