Ana Sayfa / Sivil Toplum / MOBİAD’dan “Mobilyacılar Haftası” talebi
Mobiad-Mobilyacilar

MOBİAD’dan “Mobilyacılar Haftası” talebi

Mobilyacı İş Adamları Derneği (MOBİAD) Genel Başkanı Zafer Ofluoğlu,Türkiye’de ve dünyada doğrudan veya dolaylı herkesin hayatının bir parçası olan mobilyacıların bir günü ve haftası olması gerektiğini bildirdi.

Ofluoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, mobilyacıların istihdam eden ve katma değer sağlayan, sürekli tasarlayıp üreten kişiler olduğunu vurguladı.

Mobilyacıların, her evin misafiri olduğuna dikkati çeken Ofluoğlu, şunları aktardı:

“Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre, 2012 yılı itibariyle Türkiye’de 19 bin 471 iş yeri mobilyacılıkta faaliyet göstermiştir. Çalışan işçi sayısı ise 1,5 milyonu geçmiştir. Hayallerini kurduğunuz evinizin yaşanılabilir hale gelmesi için çalışan ve sizin için evinizi tasarlayan bu güler yüzlü insan topluluğunun bir haftası olması gerekmez mi? Sevgililerin, doktorların gününün olduğu yıl içinde, herkesin evine uygun eşyalar vererek içimizdeki mutluluğu ortaya çıkartıp hayata daha sevgiyle bakmamızı sağlayan, ahşaba renk ve desen vererek, aslında mutlu ederken psikolojimizi olumlu yönde etkileyen, sağlığımızı düzenleyen bu güler yüzlü insan topluluğunun bir haftası olması gerekmez mi?”

“İmalatçıdan satıcıya, tasarımcıdan monte eden kişiye kadar Türkiye’de ve dünyada doğrudan veya dolaylı herkesin hayatının bir parçası olan biz mobilyacıların bir günü ve haftası olmalı artık” ifadesini kullanan Ofluoğlu, şu değerlendirmede bulundu:”O gün geldiğinde sizlerin evlerini süsleyen mobilyacılar, caddeleri, fabrikaları ve mağazaları süslesin. Mobilyacılıkla ilgili etkinlikler yapılsın, yarışmalar, konferanslar düzenlensin. Geleceğe güvenle bakan, gelişen ve büyüyen ve dünyada Türkiye’den söz ettiren bir mobilya sektörü diliyoruz.”

 

Ekonomi Servisi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir