Ana Sayfa / Şirketler / Mitsubishi Electric Kirigamine Zen klimada buluştu

Mitsubishi Electric Kirigamine Zen klimada buluştu

Üstün teknolojik ürünleri ve özgün mühendislik yaklaşımına sahip dünya devi Mitsubishi Electric, şık tasarımıyla dikkat çeken Kirigamine Zen serisi klimaları ile yüksek enerji verimliliğini estetikle buluşturuyor. İsmini Japonya’nın ünlü Kirigamine tepelerinden ve özünde sadeliği barındıran Zen felsefesinden alan Kirigamine Zen klimalar, soğutmada sezonsal verimlilik kriterlerine göre en verimli sınıf olan A+++ enerji sınıfında yer alıyor.

Siyah, beyaz ve gümüş renkleri ile farklı zevklere hitap eden Mitsubishi Electric Kirigamine Zen klimalar, beş farklı kapasite seçeneği ile de her ihtiyaca uygun çözümü sunuyor. Asil ve sade tasarımı ile her türlü iç mimari yapıya uyum sağlayan Kirigamine Zen klimaların beyaz rengi ferahlığı, siyah rengi sofistike çarpıcılığı ve gümüş rengi zarafeti temsil ediyor. Mekanlara şıklık katan Kirigamine Zen klimaların parlak yüzeyi ise kolay temizlenebilmesi sayesinde ilk günkü yapısını uzun yıllar koruyabiliyor.

Doğal hava

Mitsubishi Electric patentli üfleme ağzı, çift kanat tasarımı sayesinde ısıtma veya soğutma modunda havanın en konforlu ve homojen şekilde ortamda dağılmasını sağlıyor. Oluşturulan doğal akış, kullanıcıyı rahatsız edebilecek hava çarpmalarını engelleyerek ortamı hızlı ve verimli bir şekilde iklimlendiriyor.

Zen serisi klimalar, salınımlı hava akımı yaratarak, konfor kaybı yaşatmadan, kullanıldığı alanı ilave yüzde 20’ye varan enerji tasarrufu ile iklimlendiren “Econo-Cool” fonksiyonuna sahiptir. Ayrıca düzenli bakımı yapıldığında filtreleme özelliğini 10 yıla kadar koruyan Nano Platinium Filtresi, hem iç hem de dış ünitedeki düşük ses gücü seviyesi, servis hizmetini hızlandıran arıza tespit sistemi ile birçok konfor, verim ve iç hava kalitesi teknolojilerini bünyesinde barındırıyor.

Mobil klima kontrolü

Günümüzün planlı yaşam ihtiyacına cevap verebilecek bir fonksiyon olarak Mitsubishi Electric Kirigamine Zen klimalarda bulunan günlük ve haftalık programlama özelliği ile kullanıcılar cihazlarını istedikleri zaman çalışmak üzere ayarlayabiliyor. Açma-kapama programlaması sağlayan günlük programlama fonksiyonunun yanı sıra, her güne dört farklı komut ile toplamda 28 ayrı tanımlama yapılabilen haftalık programlama sistemi, cihazların detaylı ve otomatik kontrol edilmesini sağlıyor.

Mitsubishi Electric ayrıca, klima kontrol özgürlüğü sunan ve opsiyonel olarak kullanılabilen bulut tabanlı çözümü MELCloud ile klimaları internet üzerinden bilgisayar, tablet veya akıllı telefon ile her yerden kumanda etmeyi de mümkün kılıyor. MELCloud teknolojisi ile kayıtlı birden fazla klimanın ayrı ayrı açılıp kapanması sağlanabiliyor, çalışma fonksiyonu, ayar sıcaklığı, fan hızı ve kanat üfleme açısı değiştirilebiliyor. Zaman içerisinde dış ortam sıcaklığı, ayar sıcaklığı gibi çeşitli raporlar alınıp klima kullanım alışkanlıkları irdelenebiliyor. Bu sayede daha fazla tasarruf etmek için verimli bir klima yönetim modeli oluşturulabiliyor.

Kompakt yapı

Mitsubishi Electric fabrikalarının doğaya dost üretim anlayışıyla, son teknoloji ve yüksek işçilik kalitesinin sinerjisinde üretilen Kirigamine Zen klimalarda kullanılan yüksek verimli kompresör ve ısı değiştiriciler, serinin tüm kapasitelerinin tek bir kompakt kasa içerisinde yer almasını sağlıyor. Genişliği sadece 895 mm, derinliği ise 195 mm olan iç ünite ebatları, cihazların montaj yeri alternatiflerini artırıyor, iç mimarinin estetiği içerisinde uyum içinde var olmasını garanti ediyor. Ayrıca bu seri cihazlar bir iç üniteye bir dış ünite montajı ile mono split olarak veya yer tasarrufu sağlayan ve sekiz iç üniteye kadar bağlantı yapılabilen tek bir dış üniteyle multi sistem olarak da kullanılabiliyor.

Var olan klima tesisatına uyum

Mitsubishi Electric Kirigamine Zen serisi klimalar, var olan klima tesisatına uyum sağlayan bir teknolojiye sahip. Böylece, evin dekorasyonuna önemli ölçüde müdahalede bulunmadan montaj süresi ve maliyetlerinde avantaj sağlanıyor.

 

Ekonomi Servisi

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir