Ana Sayfa / Gündem / Milli Piyango ihalesinde süre uzatıldı
Milli Piyango

Milli Piyango ihalesinde süre uzatıldı

Milli Piyango ihalesinde yoğun talep nedeniyle sürenin uzatıldığı açıklandı.

Maliye Bakanı Naci Ağbal, Milli Piyango ihalesi ile ilgili sürenin uzatıldığını duyurdu.

Ağbal, “Yatırmcılardan gelen yoğun talep nedeni ile Milli Piyango ihalesinde ön yeterlilik başvurusu ve teklif verme süreleri 3 ay uzatıldı” dedi.

Konuya ilişkin yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:
“Bilindiği üzere, 06 Mayıs 2016 tarihinde “Şans Oyunlarının Lisans Verilmesi Suretiyle Özelleştirilmesi” ihalesi ilanına çıktık. Söz konusu ihaleye, yerli ve yabancı yatırımcılar tarafından büyük bir ilgi gösterilmektedir. Bugüne kadar 7 yatırımcı grubu tarafından ihale dokümanı alınmıştır. Ayrıca, diğer yatırımcılar tarafından da ihaleye katılma yönünde talepler alınmaktadır. Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından ihaleyle ilgili hem yurtiçinde hem de yurtdışında geniş kapsamlı yatırımcı bilgilendirme toplantıları ve tanıtım çalışmalarına devam edilmektedir.

İhale ilanında ön yeterlik son başvuru tarihi olarak 14 Temmuz 2016 teklif verme için son başvuru tarihi olarak da 5 Ağustos 2016 tarihlerini belirlemiştik.

Gerek ihale dokümanını alan yatırımcılar tarafından, gerekse ihaleye katılmak isteyen diğer yatırımcılar tarafından Özelleştirme İdaresine müracaat edilmek suretiyle;
– İhaleye katılımda ortak girişim grubunun oluşturulması için ilave zamana ihtiyaç duyulması,

– Proje finansmanı için finans kuruluşları ile görüşmelerin devam etmesi, nedenleriyle ihale sürecine ilişkin ilave süre talep edilmiştir.

Yaptığımız değerlendirmede, yatırımcıların ihale sürecine daha uygun koşullarda hazırlanabilmelerinin sağlanması, daha fazla sayıda yatırımcının ihale sürecine katılımlarına imkan tanınması ve ihalenin başarıyla sonuçlanabilmesi amacıyla, ilave süre taleplerinin karşılanmasının uygun olacağı kararlaştırılmıştır. Bu nedenle “Şans Oyunlarının Lisans Verilmesi Suretiyle Özelleştirilmesi” ihalesinde Ön Yeterlik için Son Başvuru olan 14.07.2016 tarihi, 14.10.2016 Teklif Verme için Son Başvuru olan 05.08.2016 tarihi, 08.11.2016.”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir