Ana Sayfa / Şirketler / Migros okul alışverişi için hazırlandı

Migros okul alışverişi için hazırlandı

Migros Grubu, yaklaşık 18 milyon öğrencinin ders başı yapmasına günler kala kırtasiye reyonunu tüm denetimlerden geçmiş ürünlerle doldurdu.

Gruptan yapılan açıklamaya göre Migros, Türkiye genelinde yaklaşık 18 milyon öğrencinin ders başı yapmaya hazırlandığı 28 Eylül öncesinde, öğrencilerin ihtiyaç duyacağı tüm kırtasiye ürünleri Migros Grubu’na bağlı mağaza reyonlarında yerini aldı.

Söz konusu mağazalarda okul ve beslenme çantalarından kalemlere, defterlerden boyama araç ve gereçlerine kadar bir öğrenim döneminde öğrencilerin ihtiyaç duyacağı her türlü ürün öğrenci ve velilerin beğenisine sunuldu.

Grubun mağazalarında en önemli okul ihtiyaçlarının başında gelen 80 yaprak, kareli/çizgili defter 3,99 liradan başlayan fiyatlarla öğrencilerle buluşurken, 17 çeşit, 79 parçadan oluşan kırtasiye seti 24,95 liradan, Copier Bond A4 80 gr fotokopi kağıtları ise 7,39 liradan alıcı bulacak.

Okul çantaları 19,99 liradan başlayan fiyatlarla tezgahlardaki yerini alırken, çizgi film kahramanlarından oluşan Hello Kity, Barbie, Spider Man ve Cars gibi lisanslı çanta, kalemlik matara ve termoslar da yüzde 25 indirimle satışa sunulacak.

– “Migros Kırtasiye Ürünleri Kalite Standartları” çalışmaları bir yıl öncesinden başlıyor

Migros Grubu, üretimden tüketime kadar uzanan Kalite ve Ürün Güvenliği Sistemi’nin tüm gereklerini çocukların yıl boyu kullanacakları kırtasiye ürünlerinde de yerine getiriyor.

Bu konuda çalışmalarına bir yıl önceden başlayan grup, satışa sunduğu tüm kırtasiye ürünlerini “Migros Kırtasiye Ürünleri Kalite Standartları” çerçevesinde Kalite Yönetim Departmanı Ürün Güvenliği Birimi’nin kontrolünden geçiriyor.

Uluslararası standartlar çerçevesinde de pek çok test aşamasından geçen kırtasiye ürünlerinde, özellikle insan sağlığı üzerinde olumsuz etki oluşturma riski taşıyan fitalat, kadmiyum, nikel, azo boyar ve ağır metal gibi maddelerin testleri gerçekleştiriliyor.

Etiketlerin yasal gerekliliklere uygunluğu kontrol edilirken, tedarikçi firmalardan ürünlere ait analiz raporları alınıyor ve tüm bu incelemelerin sonucunda sadece sağlıklı ürünler raflara taşınıyor.

Bu arada 20 Ağustos-30 Eylül 2015 tarihlerinde Migros, 5M Migros ve Tansaş’larda Money Club Kart’la alınan, Rowell / Techstar 7″ Tablet Bilgisayar 30 Money hediye kazandırırken, 99 liraya satın alınabiliyor.

Tek seferde 30 lira ve üzeri kırtasiye alışverişi yapan Money Bonus sahibi veliler ise anında 10 lira indirim kazanıyor.

Ekonomi Servisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir