Ana Sayfa / Politika / Meclis Başkanı’ndan yeni Anayasa açıklaması
ismail-kahraman

Meclis Başkanı’ndan yeni Anayasa açıklaması

Meclis Başkanı Kahraman, yeni Anayasa görüşmeleri ile ilgili, 4 parti başkanına mektup göndereceğini söyledi.

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, yeni Anayasa görüşmeleri ile ilgili olarak, ‘Ne kadar tez harekete geçersek o kadar faydalı olur’ dedi ve 4 parti başkanına mektup yazacağını bildirdi.

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, yeni anayasa çalışmaları hakkında basın toplantısı düzenledi.

Yeni Anayasa çalışmaları kapsamında kurulacak komisyon için her partiden üç üye olmak üzere destek isteyeceğini söyleyen Kahraman, komisyonun başkanlığını kendisinin yapacağını, çalışmanın kısa sürede bitirilmesini arzu ettiğini kaydetti.

Yeni Anayasa çalışmalarına bir an önce başlanması gerektiğini belirteren Kahraman, ‘Türkiye Büyük Millet Meclisimizde grubu bulunan dört parti; AK Parti, Cumhuriyet Halk Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi ve Halkların Demokratik Partisi genel başkanlarına birer mektup göndereceğim. Sayın genel başkanlardan, yeni bir uzlaşma komisyonu kurmamız ve önceki komisyon gibi, her partiden üç kişinin iştirak edeceği çalışmalar neticesinde bir metin ortaya koyabilmemiz için yardım ve desteklerini beklemekteyim’ şeklinde konuştu.

Anayasa Komisyonu ile ilgili peşin hükümlü olmanın doğru olmadığını ifade eden İsmail Kahraman, ‘Kimse yamalı bohçanın devamını istemez’ değerlendirmesini yaptı.

Kahraman, komisyonun çalışma yöntemi ve süresi gibi hususların komisyon üyelerince belirleneceğini ifade ederek, bu konuda detay vermedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir