Ana Sayfa / Dünya / Lloyds 2 milyar sterlin kar payı ödemesi yapacak

Lloyds 2 milyar sterlin kar payı ödemesi yapacak

Lloyds Bankacılık Grubu, hissedarlarına yaklaşık 2 milyar sterlin kar payı ödemesi yapacağını açıkladı.

Lloyds Bankacılık Grubu tarafından yapılan açıklamada yatırımcılara toplamda yaklaşık 2 milyar sterlin kar payının ödenmesine karar verildiği belirtildi.

Bankacılık grubu, aynı zamanda daha önce müşterilerine yaptığı hatalı PPI (ödeme koruma sigortası) satışlarının tazminatı için ise 2,1 milyar sterlin ayrıldığını belirtti.

Konuya ilişkin açıklamada bulunan Lloyds Bankacılık Grubu Üst Yöneticisi Antonio Horta-Osorio, “2015 yılında mali performansımızda güçlü bir başlangıç yaptık. Bu da kar payı ödeyebilmemize imkan verdi” dedi.

İngiltere Maliye Bakanı George Osborne geçen ay Lloyds Bankacılık Grubu’ndaki kamu hisselerinin satışının piyasalardaki çalkantılı dönem sona erene kadar ertelendiğini söylemişti.

Llyods’daki kamu hisselerinin satışından bu yıl içerisinde yaklaşık 2 milyar sterlin elde etmeyi planlayan Osborne, “Şimdi satış için doğru zaman değil” ifadesini kullanmıştı.

İngiliz hükümetinin Royal Bank of Scotland’da (RBS) yüzde 73, Lloyds Bankacılık Grubu’nda ise yüzde 9,89 hissesi bulunuyor.

 

AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir