Ana Sayfa / Şirketler / Kuveyt Türk’ten “Umuda Destek” projesine katkı

Kuveyt Türk’ten “Umuda Destek” projesine katkı

Kuveyt Türk, banka ve kredi kartlarından yapılan her işlemde Kanserli Çocuklara Umut Vakfına (KAÇUV) 1 TL bağışta bulunacak.

Banka açıklamasına göre, Kuveyt Tük Katılım Bankası, 2013 yılında KAÇUV’un “Umuda Destek” projesine destek vermek amacıyla başlattığı kampanyaya bu yıl da devam ediyor.

Banka, 23-30 Nisan tarihleri arasında Altın Kart, Sale Plus Kredi Kartı, İhtiyaç Kart, Business Kart, Business Plus Kart, Nakit Plus ve Palmiye Kartı ile yapılan her işlemde, işlem adedi başına müşterileri adına KAÇUV’a 1 TL bağış yapacak.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Kuveyt Türk Stratejiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Aslan Demir, bu proje kapsamında 3 yılda toplam 720 bin TL bağış toplandığını dile getirdi. Demir, şunları kaydetti:

“Amacımız, proje kapsamında ihtiyaç sahibi kanserli çocuk ve ailelerinin tedavi sırasında hiç bir ücret ödemeksizin konaklayabildikleri ikinci Aile Evinin temellerini atmak ve bu sayede daha fazla çocuğa ve ailesine tedavi süreçlerinde destek olabilmek.”

Açıklamaya göre, Aile Evinde şehir dışından gelen ve sosyoekonomik durumu düşük olan aileler ve çocuklara öncelik verilerek ücretsiz konaklamaları sağlanıyor. Ayrıca sosyal ve psikolojik destek de verilen Aile Evinden bugüne kadar 300’ün üzerinde aile faydalandı.

 

AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir