Ana Sayfa / Otomotiv / Kış lastiği satışları 2015’te yüzde 41 arttı
kis_lastigi

Kış lastiği satışları 2015’te yüzde 41 arttı

 Sahibinden.com, 2015 yılında kış lastiği satışlarının yüzde 41 arttığını duyurdu.

Sahibinden.com’dan yapılan açıklamada, şirket verilerine göre 2015 yılında kış lastiği satışları önceki yıla oranla yüzde 41, fiyatları ise yüzde 9 arttı. Kış lastiklerinin 2015 yılındaki ortalama fiyatı da 350 Türk lirası olarak belirlendi.

Açıklamada, son iki yılda kış lastiği satışlarının Ekim ayı itibarıyla artmaya başladığı, en çok satışın yapıldığı döneminin ise Aralık ayı olduğu belirtildi.

Şirket verilerine göre, 2015 Aralık ayında kış lastiği satışları önceki yılın aynı dönemine oranla yüzde 78 artış gösterdi. Kış lastiği alımları için Ekim ayından önce harekete geçmeyen araç sahipleri, kışın iyice kendini hissettirdiği Aralık ayında ise lastik alımına hız veriyor.

Zorlu kış koşullarında, havaların soğuması ve artan yağışla birlikte araçlarda kış lastiği kullanımı büyük önem taşıyor. Zeminlerde daha iyi yol tutuşu ve daha kısa fren mesafesi sunan kar lastiği satışlarının, hem yasal zorunluluk olması hem de güvenli sürüş bilincinin artmasıyla birlikte artış gösterdiği belirtiliyor.

 

Ekonomi Servisi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir