Ana Sayfa / Politika / Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusu
Kemal-Kilicdaroglu

Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusu

Mardin’de bir grup, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği gerekçesiyle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.

AK Parti İl Başkanı Ali Dündar’ın da arasında yer aldığı grup, Mardin Adliyesi’ne geldi. Söz konusu grup, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında, CHP’nin 35. Olağan Kurultayı’nda ve TBMM’deki grup toplantısında, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı makamını ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı rencide eden sözleri nedeniyle Mardin Cumhuriyet Başsavcılığına “Cumhurbaşkanına hakaret”ten suç duyurusunda bulundu.

Dündar, yaptığı konuşmada, Kılıçdaroğlu’nun son zamanlarda Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında uygunsuz ve çirkin sözleri nedeniyle başvuruda bulunduklarını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın özelikle son yıllarda ülke vizyonuna kattığı değerler göz önüne alındığında bu hakaretlerin kabul edilmesinin mümkün olmadığını kaydeden Dündar, şöyle dedi:
“Cumhurbaşkanımızın ülke ufkunu genişletmek için harcadığı yoğun çabaya rağmen birilerinin siyaseti sadece hakaret ve çirkin iftiralar ve iddialarla yapmaya çalışmasını da kınıyoruz. Sandıkta halkın teveccühüne mazhar olamayanlar bu tür söylemlerle hiçbir zaman halkın teveccühünü kazanamayacaklardır. Kılıçdaroğlu’nu buradan kınıyoruz. Bu tür çirkin söylemlerin bütün vatandaşlarımız tarafından tepkiyle karşılandığını biliyoruz ve kendilerini bu konuda tavır almaya davet ediyoruz.”

 

Ekonomi Servisi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir