Ana Sayfa / Şirketler / Karmod Prefabrik, öğrencileri fabrikasında ağırladı

Karmod Prefabrik, öğrencileri fabrikasında ağırladı

Karmod Prefabrik, firmanın  “Meslek Liselerini Sahayla Buluşturma” projesi kapsamında İTOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerini Tuzla’daki fabrikasında ağırladı.

Karmod’tan yapılan açıklamaya göre, Karmod Prefabrik, meslek lisesi öğrencilerinin mesleki ve kişisel gelişimine katkı sağlamak amacıyla planladığı fabrika gezisi programının ilkini gerçekleştirdi.

Karmod Prefabrik, firmanın  “Meslek Liselerini Sahayla Buluşturma” projesi kapsamında İTOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerini Tuzla’daki fabrikasında ağırladı.

Fabrika ziyareti, metal bölümü’nde öğrenim gören öğrenciler ve öğretmenlerinin katılımıyla gerçekleşti. Öğrencilere Karmod Genel Müdürü Hakan Durmaz ile beraber fabrikanın prefabrik ve konteyner bölüm müdürleri eşlik etti. Öğrenciler konteyner, prefabrik ve kabin üretim sahalarını gezerek bölüm müdürlerinden üretimle ilgili bilgi aldı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Durmaz, meslek lisesi öğrencilerine birikim ve tecrübelerini aktarmak istediklerini belirtti.

Öğrencilerin okuldaki teorik eğitimi üretim sahasında da görerek daha pekiştirici eğitim almalarını önemsediklerini dile getiren Durmaz, ” ‘Meslek Liselerini Sahayla Buluşturma’ projemizle öğrencilere, mesleki gelecekleriyle ilgili tecrübelerimizi aktarmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

24 öğrencinin yer aldığı etkinlik sonunda öğrenciler firmanın eğitim salonunda iş güvenliği uzmanınca verilen eğitime de katıldı.

 

Ekonomi Servisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir