Ana Sayfa / Şirketler / Kale, Cersaie Fuarı’nda yeni koleksiyolarını sergiledi

Kale, Cersaie Fuarı’nda yeni koleksiyolarını sergiledi

Kaleseramik, dünyanın en büyük seramik fuarı olduğu belirtilen Cersaie’de yeni koleksiyonlarını sergiledi, 2015-2016 koleksiyonuna ait toplam 32 yeni serisinin dünya lansmanını da İtalya’da gerçekleştirdi.

Kale Grubu’ndan yapılan açıklamaya göre Kale, dünyanın en büyük seramik fuarı Cersaie’nin yenilikçi yüzü oldu.

“Çanakkale Seramik”, “Kalebodur” ve “Kale”nin yanı sıra İtalya’da satın aldığı “Edilcuoghi”, “Edilgres” ve “Campani” markalarıyla uluslararası seramik pazarının en önemli oyuncularından biri haline gelen Kaleseramik, 2015-2016 koleksiyonuna ait toplam 32 yeni serisinin dünya lansmanını, seramik ülkesi İtalya’da gerçekleştirdi.

Dünyanın seramik vadisi Bologna’da 28 Eylül’de başlayan ve 2 Ekim’de sona erecek fuara, Türkiye ve İtalya’daki tesislerinde tasarladığı seramik koleksiyonlarıyla katılan Kaleseramik, toplam 700 metrekarelik iki ayrı stantta, yapıların her türlü ihtiyacına yönelik işlevsel ve estetik çözümlerini sergiledi. Fuara katılan Türk firmaları arasında en büyük alana sahip olan Kale stantlarının tasarımı, İtalyan mimar Paolo Cesaretti tarafından yapıldı.

Ünlü İtalyan tasarımcı Massimo Ferri tarafından geliştirilen 12 üst segment ürünün de içinde bulunduğu 2015-2016 koleksiyonuna ait 32 yeni serinin dünya lansmanı da Cersaie’de gerçekleştirildi. Fuarda, ziyaretçiler için rahat dolaşım alanları oluşturan Kaleseramik, sergilediği ürün ve serilerin alternatif kullanım alanlarından da örnekler sundu.

– “İtalyan seramik endüstrisi ile köklü iş birliğimiz daha da güçlendi”

Açıklamada görüşlerine yer verilen Kale Yapı Ürünleri Grubu Batı Yarı Küre İhracat Direktörü Şebnem Birol, Kaleseramik’in, seramik sektörünün dünyadaki en önemli buluşma noktası olan Cersaie Fuarı’na katılan ilk Türk firması olduğunu belirterek, 1987 yılından bu yana fuarda yer aldıklarını, İtalya’daki seramik endüstrisi ile uzun yıllara dayanan köklü iş birliklerinin ülkenin seramik üssünde yaptıkları marka yatırımıyla daha da güçlendiğini vurguladı.

İtalya’nın en prestijli ve köklü markalarından “Edilcuoghi”, “Edilgres” ve “Campani”yi satın aldıktan sonra Avrupa’nın kalbinde oluşturdukları lojistik merkezleriyle gelişmiş pazarlardan paylarını almayı hedeflediklerini aktaran Birol, şunları da kaydetti:

“Uluslararası seramik pazarında, değişen tüketici tercihlerine daha geniş bir ürün yelpazesiyle hitap ediyoruz. Trend belirleyici, işlevsel, çevreye dost, kaliteli ve özgün tasarım anlayışını simgeleyen yenilikçi ürünlerle Cersaie’ye farklılık getiren Kaleseramik, bugün Avrupa’da 3’üncü, dünyada da 12’nci sırada yer alarak Türkiye’nin global marka yaratma yolundaki en önemli oyuncularından biri olarak sahaya çıkıyor.”

Ekonomi Servisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir