Ana Sayfa / Finans / İş Leasing 5,5 milyar TL’lik aktif büyüklüğe ulaştı
is-Leasing-Hasan-Bolat

İş Leasing 5,5 milyar TL’lik aktif büyüklüğe ulaştı

İş Leasing, 2015 yılında 5,5 milyar TL’lik konsolide aktif büyüklüğe ulaştı.

2015 yılı mali verilerini açıklayan İş Leasing, 82 milyon TL net kar elde ettiği bu dönemde konsolide aktif büyüklüğünü bir önceki yıla göre % 21,8 oranında artırarak 5,5 milyar TL’ye yükseltti. Aynı dönemde net leasing alacaklarını %15,9 artışla 3,3 milyar TL’ye ulaştıran İş Leasing’in özvarlık büyüklüğü ise 738 milyon TL seviyesinde gerçekleşti.

Geçtiğimiz yıl müşteri adedini %28, işlem adedini ise %24 artırmak suretiyle müşteri tabanını yaygınlaştırmayı sürdüren İş Leasing’in sorunlu alacak oranı, kredi riski yönetiminde uyguladığı gelişmiş teknikler ve özen sayesinde sektör ortalamasının altında kalmaya devam ederek % 4,3 düzeyinde gerçekleşti.

Yurtiçi tahvil piyasasında 2015 yılında toplam 722 milyon TL tutarında ihraç gerçekleştiren İş Leasing, ayrıca yurtiçi ve yurtdışındaki saygın kredi kuruluşlarından toplam 230 milyon USD tutarında yeni finansman sağlayarak, fon kaynaklarını çeşitlendirmek suretiyle temin edilen fonların vadelerinin uzatılmasına yönelik etkin politikasını sürdürdü.

İş Leasing Genel Müdürü Hasan K. Bolat, “Müşterilerimize hızlı ve kaliteli hizmet verme, hissedar ve paydaşlarımıza katma değer yaratma, sektörümüze öncülük etme ve sürdürülebilir gelişim stratejimizi 2016 yılında da aynı kararlılıkla uygulamaya devam edeceğiz” dedi.

 

Ekonomi Servisi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir