Ana Sayfa / Finans / İş Bankası Darüşşafaka’ya desteğini bu yıl da sürdürüyor

İş Bankası Darüşşafaka’ya desteğini bu yıl da sürdürüyor

Türkiye İş Bankası’nın Darüşşafaka ile birlikte yürüttüğü, Türkiye’nin en uzun soluklu ve katma değeri yüksek eğitim projelerinden biri olan “81 İlden 81 Öğrenci” projesi 8’inci öğretim yılına girdi. Bu kapsamda İş Bankası’nın Darüşşafaka’ya desteği bu yıl da devam ediyor.

Şirketten yapılan yazılı açıklamaya göre, İş Bankası’nın her yıl Darüşşafaka’ya girmeye hak kazanan 81 öğrencinin yatılılık ve diğer tüm eğitim giderlerini üstlendiği proje kapsamında İş Bankası’nın okuttuğu çocuk sayısı 515’e ulaştı.

Açıklamada yer alan bilgilere göre, Darüşşafaka maddi imkanları yetersiz, annesi veya babası hayatta olmayan çocuklara 5’inci sınıftan lise son sınıfa kadar tam burslu ve yatılı eğitim veriyor.

Öğrencilerine kaliteli eğitim, sosyal gelişim ve sıcak bir yuva ortamı sağlamayı hedefleyen, ülkenin köklü eğitim kurumlarından biri olan Darüşşafaka’da okuyan öğrenciler 6’ıncı sınıftan itibaren İngilizce dil eğitimlerinin yanı sıra Fransızca veya Almancayı seçerek ikinci bir yabancı dil de öğreniyor. Çocukların sosyal gelişimine de büyük önem verilen Darüşşafaka’da her öğrenci bir enstrüman çalıyor ve bir spor dalı ile ilgileniyor.

Darüşşafaka ile İş Bankası iş birliğinin temelleri ise 76 yıl önce atıldı. Erzincan’da 1939 yılında meydana gelen deprem sonrasında İş Bankası 83 depremzede çocuğun Darüşşafaka’daki eğitim giderlerini üstlendi.

İş Bankası, 76 yıl önce başlayan bu iş birliğini 2008-2009 eğitim öğretim yılında uzun soluklu bir sosyal sorumluluk projesine dönüştürdü. Sağladığı ekonomik desteğin yanında sosyal anlamda da çocukların yanında olan İş Bankası yıl boyunca yaptığı etkinliklerde çocukları ağırlıyor.

Verilen bilgiye göre, projenin başladığı 2008-2009 eğitim öğretim yılından ilk öğrencilerin üniversiteden mezun olacakları yıla kadar desteklenen öğrenci sayısı bini aşacak.

Ekonomi Servisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir