Ana Sayfa / Finans / HSBC, Türkiye’de kalma kararı verdi

HSBC, Türkiye’de kalma kararı verdi

İngiltere’nin en büyük bankası HSBC, Türkiye operasyonlarını devam ettirme ve yeniden yapılandırma kararı verdi.

Geçtiğimiz haziran ayında küresel sıkıntıların etkisi ile Türkiye ve Brezilya’dan çıkma kararı alan bankacılık devi HSBC’de nihai karar verildi.

HSBC, yapılan tekliflerin hiçbirisinin hissedarların çıkarlarına tam olarak uymadığı sonucuna varmasının ardından Türkiye’deki operasyonlarını devam ettirme kararı aldı.

HSBC CEO’su Stuart Gulliver yaptığı bir açıklamada, “Dolayısıyla Türkiye’deki operasyonlarımızı devam ettirerek ve yeniden yapılandırarak, kurumsal bankacılığı olduğu gibi devam ettirme ve bireysel bankacılık ağımıza yeniden yoğunlaşma kararı verdik” dedi. Gulliver, Kasım ayında yaptığı bir açıklamada Türkiye’deki operasyonlarını sonlandırmalarının biraz daha uzun sürebileceğini söylemişti.

Konuyla ilgili olarak HSBC Türkiye CEO’su James Emmett, “HSBC Grubu’nun geçtiğimiz Haziran ayında Türkiye’deki operasyonunu satma niyetini açıklamasıyla başlayan süreç, bu pazardaki faaliyetlerine devam etmeyi taahhüt eden kararla sonuçlandı. Önümüzdeki dönemde, kurumsal bankacılık alanındaki faaliyetlerimizi sürdürürken, bireysel bankacılıkta da daha etkin bir yapıyla hizmet sunmaya devam edeceğiz. HSBC Türkiye olarak; uluslararası ağımız, dış ticaret ve birikim yönetimindeki küresel uzmanlığımız ile müşterilerimizin hedeflerini ve hayallerini gerçekleştirmelerine destek olacağız” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir