Ana Sayfa / Şirketler / Hepsiburada.com, Pazaryeri’nde aylık dükkan kirası almıyor
hepsiburadacom

Hepsiburada.com, Pazaryeri’nde aylık dükkan kirası almıyor

Hepsiburada.com Pazaryeri Deneyimi Yöneticisi Tolga Eraymanlı, “Pazaryeri’nde aylık dükkan kirası istemiyoruz. Yani, iş ortaklarımız ürün satmadan hiçbir ücret ödemiyor” ifadelerini kullandı.

Hepsiburada.com, İnteraktif Pazarlama Zirvesi Antalya Konferansı’nda Pazaryeri platformunu anlattı.

Şirket açıklamasına göre, Türkiye’nin en kapsamlı pazarlama etkinliği olan İnteraktif Pazarlama Zirvesi (İPZ) Anadolu’ya destek veren hepsiburada.com, e-ticaret sektörünü büyütmek amacıyla girişimcilerle ve KOBİ’lerle bir araya geliyor. “Trendler, inovasyon ve teknolojiyle Antalya yarına hazırlanıyor” temasıyla gerçekleştirilen konferansta, kanaat önderleri, iletişim profesyonelleri ve markaların katılımıyla, inovasyon, teknoloji ve trend süreçleri masaya yatırıldı.

Konferans kapsamında şehrin iş insanlarıyla bir araya gelen Hepsiburada.com Pazaryeri Deneyimi Yöneticisi Tolga Eraymanlı, e-ticaret sektörünün sunduğu yeni iş fırsatları hakkında bilgi verdi.

E-ticaretin yeni nesil bir iş olduğunu belirten Eraymanlı, e-ticaret sektörünün de çok hızlı büyüyen dinamik bir sektör olduğunu dile getirdi. Eraymanlı, şunları kaydetti:

“İnovasyon, geleneksel perakende pazarında artık sınırlı. İnternetin yaygınlaşması e-ticaret sektörünün büyümesine ivme kazandırıyor. Türkiye, Avrupa’daki ülkeler arasında internet kullanımında ilk 5 ülkeden biri konumunda. Ülkemizde online perakende sektörü 2007 yılından beri geleneksel perakende sektörüne kıyasla 7 kat daha hızlı büyüdü.

Hepsiburada.com olarak e-ticaret sektöründeki bu heyecan verici gelişmede önemli bir payımız var. Aylık ziyaret sayımız 40 milyondan fazla. Yani Türkiye’deki en iyi alışveriş merkezine bir ayda giren insan sayısının 10 kat büyüklüğünde bir miktardan bahsediyoruz. Türkiye’nin en büyük AVM’si olduğumuzu söyleyebiliriz. 8 milyon üyemiz var. Müşterilerimize 27 farklı kategoride 800 binden fazla ürün çeşidi sunuyoruz. Çok hızlı bir şekilde büyüyoruz ama bizim asıl amacımız e-ticaret sektörünü büyütmek.”

-“Ticaret yapan herkes e-ticarete girebiliyor”

İş ortaklarıyla birlikte e-ticaretin perakende pastasından aldığı payı büyütme hedefine ulaşmak istediklerini bildiren Eraymanlı, şu ifadeleri kullandı:

“Bu vizyonla perakende sektörünün dijital dönüşümünde bir dönüm noktası olacak Pazaryeri platformunu devreye aldık. Pazaryeri platformuyla ticaret yapan büyük-küçük tüm şirketlerin e-ticaret dünyasına girmesine yardımcı oluyoruz. Girişimcilik ekosistemini büyütecek önemli bir kanal açıyoruz. Sadece hepsiburada.com’da olan Tek Katalog uygulamasıyla tüketiciler bir ürünü sitede arattığında, o ürünü satan Pazaryeri’ndeki tüm şirketleri aynı sayfa üzerinde görebiliyor.

Diğer e-ticaret sitelerinin aksine hepsiburada.com’un Pazaryeri’nde aylık dükkan kirası istemiyoruz. Yani, iş ortaklarımız ürün satmadan hiçbir ücret ödemiyor. Hiçbir ücret ödemeden ayda 40 milyon ziyaretçisi olan hepsiburada.com’da ürünlerini tüm Türkiye’ye sergileme fırsatına sahip oluyorlar. İş ortaklarımıza, ‘Teknolojiyi ve pazarlamayı bize bırakın, siz sadece en iyi ürünleri, en iyi fiyatlarla, en iyi servisle müşteriye ulaştırın. Gelin, işinizi hepsiburada.com’da birlikte büyütelim’ diyoruz.”

 

Ekonomi Servisi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir