Ana Sayfa / Sivil Toplum / Hedefimiz 50 bin aidatlı üye

Hedefimiz 50 bin aidatlı üye

Petrol-İş Sendikası Genel Başkanı Ali Ufuk Yaşar, aidatlı üye sayılarının 4 yılda yüzde 40 artarak, 30 bin 300 seviyesine yükseldiğini bildirdi.

Yaşar, Seka Park’ta bir kafede düzenlediği basın toplantısında, terör olaylarında şehit olan asker ve polislere Allah’tan rahmet, yakınlarına da başsağlığı diledi.

“Sendikalı Ol” adlı kampanyalarının ciddi ses getirdiğini belirten Yaşar, “Üye sayımız 4 yılda yüzde 40 artarak 30 bin 300’e ulaştı. Hedefimiz 50 bin aidatlı üye sayısını geçmektir. Bunu da farklı kampanyalarla yapacağız. Geçmişte 8 şube kapatan Petrol-İş Sendikası, ilk defa bu dönem 4 yıllık periyotta yeni bir şube açtı. Bu, sendikal hayata da ışık oldu” diye konuştu.

Yaşar, Türkiye’nin 1 Kasım’da yeniden sandık başına gideceğini hatırlatarak şöyle konuştu;

“Petrol-İş Sendikası istikrardan yanadır. Mutlaka 1 Kasım’daki seçimlerden sonra hükümet kurulmalıdır ve iş hayatı artık normal moduna dönmelidir. Onun için hangi siyasi görüşe halkımız itibar edecekse de bu itibar edilen görüşler doğrultusunda mutlak bir şekilde 1 Kasım’dan sonra hükümetin kurulması ve iş hayatının da artık bu belirsizlikten kurtulması gerektiğini düşünüyoruz. Seçim vaatlerinde de üretimi ve istihdamı arttıracak, çalışanların haklarını öne çıkaracak bir anlayıştan yanayız.”

Asgari ücretin yukarıya çekilmesini istediklerini dile getiren Yaşar, “İşsizlik sorununu da mutlaka üretimi arttırarak gidermemiz lazım.  Bunun takipçisi olacağız. Çalışan insana verdiğiniz para ekonomiye geri dönecektir. Dolayısıyla ekonomiye geri dönen para ekonomiyi canlandıracaktır. Ekonominin çarkını çevirmek için çalışanların hakkını hukukunu daha iyi seviyelere getirmek şarttır” ifadelerini kullandı.

Ekonomi Servisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir