Ana Sayfa / Politika / HDP’nin milletvekili aday listesi açıklandı

HDP’nin milletvekili aday listesi açıklandı

HDP’nin 26’ncı Dönem Milletvekili Genel Seçimi’ne yönelik milletvekili aday listesi açıklandı.

Buna göre, HDP’nin illere göre milletvekili aday listesi şöyle:

Adana

1- Meral Danış Beştaş

2- Rıdvan Turan

3- Şahap Bolkan

4- Günay Mutluhan

5- Derya Çiçek Nar

6- Barış Karabıyık

7- İsmail Başaran

8- Feride Işıl Peynirci

9- Reşit Ertaş

10- Feyruze Gümüş

11- Hıdır Koluman

12- Emrah Bozan

13- Abdulkerim Aslan

14- Mehmet Zakir Karaboğa

Adıyaman

1- Behçet Yıldırım

2- Kemal Bülbül

3- Mahmut Özdemir

4- Ayten Yılmaz

5- Birsen Tunç

Afyonkarahisar

1- Mehmet Bayraktar

2- Veda Çelik

3- İsmail Kaçmaz

4- Cavidan Nizamoğlu

5- Remzi Yaşar Dikmenyıldız

Ağrı

1- Leyla Zana

2- Bedran Öztürk

3- Dirayet Taşdemir

4- Mehmet Emin İlhan

Aksaray

1- İsmail Doygun

2- Kıymet Temel

3- Mehmet Baltaş

Amasya

1- Naciye Çiğdem Atalay

2- Mustafa Irmak

3- Nurettin Alkan

Antalya

1- Hakkı Saruhan Oluç

2- Cevdet Çağlar

3- Deniz Yıldırım

4- Nuray Erçağan

5- İshak Kahraman

6- Songül Şarklı

7- Bayram Ardık

8- Firdevs Sema Tatlı

9- Emrah Tok

10- İlkin Manya

11- Kamile Yılmaz

12- Hülya Demir

13- Şeyhmus Demir

14- Yüksel Gönül

Ardahan

1- Taşkın Aktaş

2- Pervin Tumbul

Artvin

1- Recep Demirci

2- Mehmet Emin İnce

Aydın

1- Doğan Erbaş

2- Birsen Temir

3- Mahmut Nacar

4- Sevay Akkan Açıcı

5- Abdulnasır Subaşı

6- Ayfer  Demirel

7- Mehmet Göcekli

Balıkesir

1- Cafer Çelik

2- Bedri Arık

3- Esengül Beşli

4- Faruz Nafiz Sayın

5- Ahmet Zeki Açıkgöz

6- Ayşe Işık

7- Hayrettin Şen

8- Gülistan Adsan

Bartın

1- Diren Cevahir Şen

2- Nursait Tekgül

Batman

1- Ayşe Acar Başaran

2- Raci Bilici

3- Saadet Becerikli

4- Ali Atalan

Bayburt

1- Abdulkadir Canalır

2- Sevim Devrim

Bilecik

1- Perihan Karakoç

2- Ömer Öge

Bingöl

1- Hişyar Özsoy

2- Mahmut Demirel

3- Hatice Kavran

Bitlis

1- Mizgin Irgat

2- Mahmut Celadet Gaydalı

3- İbrahim Aslan

Bolu

1- Güner Yavuz

2- Nevzat Sancak

3- İbrahim Yolcu

Burdur

1- Celal Çiçek

2- Betül Taylan

3- Halil Çay

Bursa

1- Asiye Kolçak

2- Metin Kılıç

3- Şahin Akın

4- Fatma Özen Çerençe

5- Hüseyin Armağan

6- Mülkiye Eriş

7- Rahim Dede

8- Bertal Camkıran

9- Çiçek Çelebi

10- Mehmet Deniz Büyük

11- Hatice Ateş

12- Yılmaz Adıyaman

13- Hamza Karaköse

14- Münesra Geçimli

15- Mehmet Ferit Çelik

16- Aygül Sarı

17- Muzaffer Yazıcı

18- Figen Ovat

Çanakkale

1- Özlem Ergun Açenal

2- Ömer Faruk Kınıç

3- Adile Yalçın

4- Sinan Ekinci

Çankırı

1- Selvinaz Göçmez

2- Hüseyin Karakaş

Çorum

1- Şeref Karakaş

2- Meliha Üşüdür

3- Ümit Küçükbayatlı

4- Hasibe Beyaz

Denizli

1- Perihan Üge

2- Ahmet Turan

3- Emine Yalçın

4- Ayfer İnan

5- Özgür Çavuşoğlu

6- Ahmet Sarı

7- Cengiz Elbenzer

Diyarbakır

1- İdris Baluken

2- Nursel Aydoğan

3 -Nimetullah Erdoğmuş

4 -Feleknas Uca

5- Altan Tan

6- Çağlar Demirel

7- Ziya Pir

8- İmam Taşcıer

9- Sibel Yiğitalp

10- Edib Berk

11- Nesrin Hilal Şanlı

Düzce

1- Neriman Birgül Hakan

2- Ali Şeker

3- Abdurrahman Oğuz

Edirne

1- Sedat Zımba

2- Halide Demirkapı

3- Mehmet Şerif Öner

Elazığ

1- Orhan Demirbağ

2- Seyid Ali Yörükoğlu

3- Türkan Bingöl

4- İbrahim Bingöl

Erzincan

1- Hasan Ulucan

2- Gülsüm Kaya

Erzurum

1- Seher Akçınar Bayar

2- Kamil Aydın

3- Şiyar Arslan

4- Zeliha Dündar

5- Zahir Uzun

6- Zeyni Mete

Eskişehir

1- Işık Polat

2- Nurettin Aldemir

3- Fatma Curka

4- Abdulkadir Kabul

5- Mehmet Latif Çelebi

6- Nermin Kaya

Gaziantep

1- Mahmut Toğrul

2- Yurdusev Özsökmenler

3- Osman Demirci

4- Emine Akkuş Çiçek

5- Hasan Sarı

6- Berivan Özpolat

7- Sultan Bayındır

8- Dilek Büyükkaya

9- Salman Tulumlu

10- Yurdanur Mutlu

11- Cezayir Bozan

12- Umut Baran

Giresun

1- Filiz Çakır

2- Nalan Coşkun

3- Hüseyin Küçükaydın

4- Abdullah Erol

Gümüşhane

1- Hayati Günal

2- Derya Uysal

Hakkari

1- Selma Irmak

2- Nihat Akdoğan

3- Abdullah Zeydan

Hatay

1- Servet Kavukoğlu

2- Şükran Dağ

3- Kerem Nalbant

4- Bedi Duman

5- Ercüment Kimyon

6- Muhsine Taşan

7- Mehmet Oğur

8- Semire Buz

9- Özgür Aydın

10- Çetin Sakallı

Iğdır

1- Mehmet Emin Adıyaman

2 -Kıznaz Türkeli

Isparta

1- Bahadır Çopur

2- Hakan Ekin

3- Ömer Kartal

4- Fatma Sibel Melike

 

Ekonomi Servisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir