Ana Sayfa / Şirketler / Halk GYO, sağlam adımlarla yoluna devam ediyor

Halk GYO, sağlam adımlarla yoluna devam ediyor

Müşterilerine, hissedarlarına ve GYO sektörüne yüksek katma değer yaratan HALK GYO, gayrimenkul sektörünün önemli aktörlerinden biri olma hedefine 2015 yılında da sağlam adımlarla ilerlemeye devam etti.

Yıl boyunca portföyünde yer alan birçok projede somut gelişmeler kaydederek, mevcut konut projelerindeki satışların da yaptığı katkı ile toplam yıllık hasılatını 100 milyon TL’ye taşıyan Şirket; yılsonunda 57 milyon TL net kar ve 880 milyon TL özkaynak büyüklüğüne ulaştı.

Belirlediği stratejiler ışığında, öngörülebilir nakit akışı ile portföyünü ticari mülk ağırlıklı geliştirerek, düzenli kira gelirini yıllık 50 milyon TL’nin üzerine taşıyan ve devam eden projelerle birlikte toplam gayrimenkul portföy büyüklüğünde 1,8 milyar TL rakamına ulaşan Halk GYO, 2015 yılını, projelerindeki birçok önemli süreci tamamlayarak geride bıraktı.

İstanbul merkezli Park Dedeman Levent Otel’ini Dedeman Group International’a ve Kocaeli Şekerpınar merkezli Bankacılık Üssü projesinin A Bloğunu ana ortağı Halkbank’a teslim ederek, her iki gayrimenkulden kira geliri elde etmeye başlayan Halk GYO; Vakıf GYO işbirliği ile Sancaktepe’de hayata geçirdiği ve “Bizimtepe Aydos” olarak isimlendirdiği yeni konut projesinin de inşaatına ve satışlarına yıl
içerisinde başladı.

Şirketin, 2015 yılı gelir ve karlılık rakamlarına önemli ölçüde katkı sağlayan Referans Bakırköy ve Panorama Plus konut projelerinde teslimler ise yıl boyunca devam etti. 2016 yılında ilgili projeleri, satışlarını tamamlayarak portföyden çıkarmayı hedefleyen Halk GYO; portföyünde yer alan ve önemli lokasyonlarda bulunan gayrimenkullerini “portföyün verimli yönetimi” vizyonu dahilinde
değerlendirmeye odaklanacak.

Bu vizyon dahilinde portföyünde ofis olarak hizmet veren Salıpazarı binasını, dönem içerisinde otel olarak kullanıma açma kararı alan Halk GYO, 2016 yılında dönüşüm projesine başlamayı ve süreci hızla tamamlamayı hedefliyor.

Aynı zamanda portföyündeki projelerinde kaliteden ödün vermeyen işler çıkaran Şirket’in, Eskişehir Panorama Plus projesi LEED Silver, Şekerpınar Bankacılık Üssü A Blok projesi ile Park Dedeman Levent Otel binası ise LEED Gold sertifika sahibi oldu.

Halk GYO’nun, 2016 yılındaki en büyük hedefi ise, İstanbul Uluslararası Finans Merkezi dahilinde inşa edilmesi planlanan ve dönem içerisinde inşaat izin ruhsatları alınan ofis kulelerinin inşaasına başlamak…

Halk GYO 2015 Yıl Sonu Mali Verileri:
Toplam Aktifler: 975 milyon TL
Özkaynaklar: 880 milyon TL
Satış Gelirleri: 100 milyon TL
Dönem Karı: 57 milyon TL
Gayrimenkul Portföy Büyüklüğü: 1,8 milyar TL

Ekonomi Servisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir