Ana Sayfa / Şirketler / Görme engelliler Turkcell’le yardım almadan alışveriş yapacak

Görme engelliler Turkcell’le yardım almadan alışveriş yapacak

Turkcell, YGA ile birlikte hayata geçirdiği Hayal Ortağım’a eklenen “Yol Arkadaşım AVM” özelliğiyle görme engellilerin 6 ilde 12 AVM’de alışverişlerini kimseden yardım almak zorunda kalmadan yapmalarını sağlayacak.

Turkcell’den yapılan açıklamaya göre şirketin YGA iş birliğiyle hayata geçirdiği, görme engellilerin sosyal hayata daha aktif ve bağımsız katılmalarını amaçlayan Hayal Ortağım uygulaması içerisinde bulunan “Yol Arkadaşım AVM” özelliği Anadolu’da yaşayan görme engellilerin kullanımına açıldı.

Bu özellik sayesinde İstanbul’dan sonra Gaziantep, Mersin, Antalya, Konya ve İzmir’de 12 AVM’de görme engelliler, önünden geçtikleri yerde hangi mağazaların olduğu bilgisini alabiliyor ve gitmek istedikleri mağaza, asansör, danışma gibi noktalar için yönlendirmelere ulaşabiliyor.

Hayal Ortağım uygulaması içerisinde bulunan “Yol Arkadaşım AVM” özelliği, İstanbul’da İstinyePark, Akasya, Akbatı, Akmerkez ve Kanyon, Gaziantep’te Forum Gaziantep, Primemall ve Sanko Park, Mersin’de Forum Mersin, Antalya’da Antalya Migros, Konya’da M1 Konya ve İzmir’de Point Bornova AVM’lerinde görme engellilerin kullanımına açıldı.

Türkiye çapında 2017 yılı içerisinde 40 AVM’de kullanılması hedeflenen uygulama sayesinde görme engellilerin toplu yaşam alanlarında herkes gibi özgürce zaman geçirebilmeleri amaçlanıyor.

Bu hizmetten faydalanmak için görme engellilerin App Store veya Google Play’den Hayal Ortağım uygulamasını indirip üye olmaları yeterli. Uygulama tüm operatör kullanıcılarına açık olmakla birlikte Turkcell müşterilerine data kullanımı tamamen ücretsiz olarak sunuluyor.

 

AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir