Ana Sayfa / Şirketler / Global Compact Türkiye’ye Unilever’den Başkan
global-compact

Global Compact Türkiye’ye Unilever’den Başkan

Global Compact Türkiye Ulusal Ağı’nın Başkanlığına, Unilever yöneticilerinden Mustafa Seçkin seçildi.

Unilever açıklamasına göre, Global Compact Türkiye Ulusal Ağı’nın 4. Olağan Genel Kurul Toplantısı dün gerçekleştirildi. Yeni yönetim kurulunun belirlendiği Genel Kurul’da, Unilever Dondurma ve İçecek Kategorileri Türkiye, Rusya, Orta Doğu, Kuzey Afrika, Orta Asya ve Kafkasya (NAMETRUB) Başkan Yardımcısı Mustafa Seçkin, Global Compact Türkiye Ulusal Ağı Başkanlığı’na seçildi.

Seçkin, 2019 yılına kadar yürüteceği görevi, Yılmaz Argüden’den devraldı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Seçkin, bu göreve layık görüldüğü için büyük mutluluk duyduğunu belirtti.

Seçkin, şunları kaydetti:

“Global Compact, sürdürülebilirlik odaklı konularda ortak düşünen işletmelerin ve diğer paydaşların buluştuğu küresel bir ağ, bir yenilikçilik platformu. 2000 yılında hayata geçtiğinde BM Genel Sekreteri’nin ofisinde sadece bir masadan ibaret olan Global Compact’in, bugün tüm dünyada 8 bin 400’ü şirket olmak üzere 13 bin kuruma ulaşmış olması önemli bir başarı. Türkiye, 311 imzacı kurumla dünyanın 11’inci, Avrupa’nın ise 6’ncı en büyük ulusal ağlarından biri konumunda. Birleşmiş Milletler’in 2020 yılında ulaşmayı hedeflediği 20 bin imzacı arasında Türkiye’den daha fazla şirket, daha fazla kurum görmek istiyoruz.

BM Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’ni kılavuz alarak sürdürülebilir dünya için çalışacağız. Global Compact Türkiye, önümüzdeki dönemde BM Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri paralelinde kadının iş yaşamında güçlendirilmesi, insan hakları ve çalışma standartları, çocuk hakları ve iş ilkeleri, tedarik zinciri sürdürülebilirliği ve 2015 sonrası kalkınma gündemi gibi konulara odaklanmaya devam edecek.”

 

AA

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir